Güvenlik kamerasına yakalanan keçi boynuzuyla ofisin çam kapılarını parçalıyor

25.9.2017  09:32 İlginç

Peki bir hayvanın yaklaşık bir saat boyunca başını cam bir duvara vurmasına neden olan neydi?Bir grup çocuğun bir depo penceresini tahrip etmekle yakalandığını düşünüyoruz, ancak düşündüğünüz türden çocuklar değil.

Güvenlik kameraları, gençleri çocuk olarak bilinen bir grup çelimsiz keçi yakaladı ve bu keçiler Colorado, Louisville'deki cam ofisin cam kapı cephelerini yok etti.

Yerel bir imalat firmasındaki çalışanlar iş başındayken ofise giden cam kapıların dışarıdan kırıldığını fark ettiler. Bir saldırının kurbanı olduklarını düşünen, çalışanlar polis çağırdı. Ve gerçekler güvenlik kamerasını izledikten sonra ortaya çıktı.  

Şirketin mühendislerinden Greg Cappert yerel Denver istasyonunda Fox 31'e verdiği demeçte, "20 dakika boyunca sadece bir taraftan kırılıncaya kadar çarptı ve ardından ayrıldı ve geri döndü ve diğer tarafı da kırmaya karar verdi" dedi. "Nedenini bilmiyorum, sanırım tahmin etmek zorundaydım."

Yetkililer, keçilerin yakındaki bir çiftlikten geldiğini tahmin ediyorlar. Peki bir hayvanın başına yaklaşık bir saat boyunca başını cam bir duvara vurmasına ne gerek olurdu?
 
"Muhtemelen eğlenmek için yaptı!" Maryland Üniversitesi'nden bir koyun ve keçi uzmanı Susan Schoenian diyor.

Keçiler doğal olarak meraklı ve bağımsız olduğunu açıklıyor. Schoenian, hem erkek hem de dişi keçilerde yetişen boynuzların hayvanların çevreyi test etmek için kullandığı ortak araçlar olduğunu ekliyor.
  
Video çekimleri, aslında camı kıran yalnızca bir keçi gösterirken, diğer hayvanlar arka planda kendi hallerindeler. Görünüşe göre vukkatı işleyen keçinin  aslında grubun daha yaşlı, egemen bir üyesi olduğunu (ve bu nedenle teknik olarak bir çocuk olmadığını) ileri sürmektedir.

Birçok hayvanda olduğu gibi keçiler, diğer haşere hayvan haklarından çok daha fazla sosyal hiyerarşiyi takip etme eğiliminde.
 
Keçenin kendi düşüncesine saldırıp zarar çıkarmamış olabileceği sorulduğunda, Schoenian bunun mümkün olmadığını açıkladı. Köpekler ve kediler bazen yansimalarinda havlamaya ya da sarkmaya maruz kaldiklari halde dogal predatörler olduklari anlamina gelirler, yani önlerinde olanleri daha kolay görebiliyorlar. Keçiler, doğal olarak evrimleşmiş bir av gibi, kendi çevre birimlerinden en iyi gören vizyona sahiptir.
  

Olay Şöyle #1 Videosunu İzle
Güvenlik kamerasına yakalanan keçi boynuzuyla ofisin çam kapılarını parçalıyor
YORUMLAR

Bağlantılar:

Çok Okunan Haberler

Yandex.Metrica 10277