SON DAKİKA

Ulusal Haber

Ailelerden Evlatlarına ‘Teslim Ol’ Çağrısı

HDP İl Başkanlığı Önünde Evlat Nöbeti Tutan Ailelerin Direnişi Soğuk Havaya Rağmen Devam Ediyor.

28 Ocak 2022 14:34
Ailelerden Evlatlarına ‘Teslim Ol’ Çağrısı

Diyarbakır’da, çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla, HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi soğuk havaya rağmen devam ediyor. 

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden, Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 880’ncı gününde de sürüyor. 2013 yılında 13 yaşındayken terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırılan Besna Kaplan’ın amcası Vahap Kaplan, yeğeninin tarla da çalıştığı esnada kaçırıldığını öne sürdü. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden geldiğini belirten Kaplan şunları söyledi:

"Kız yeğenim için geldim buraya. Evlat nöbetindeyim, devam edeceğim, sonuna kadar buradayız, evlatlarımı almadan gitmeyeceğiz. Terör örgütü PKK tarafından tarlada çalışırken kandırıldı. O günden beri kendinden haber alamadık. Ölü mü, sağ mı bilmiyorum. Sesimi duyuyorsa kendisinin gelmesini dört gözle bekliyoruz.”

Ailelerden Evlatlarına ‘Teslim Ol’ Çağrısı

HDP'li yöneticilerin daha önce çok kez terör örgütleriyle irtibatlı olduğu tespit edilmişti. Bu yüzden vekilleri arasında tutuklu ve vekilliklerinin düşürülmesi amacıyla gensoru verilmiş kişiler bulunuyor.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım