SON DAKİKA

Güncel

AK Parti'de kopuslar basladi

Saadet Partisi lideri Karamollaoglu: AK Parti'de kopuslar basladi

26 Haziran 2019 13:23
AK Parti'de kopuslar basladi

Saadet Partisi Genel Baskani Temel Karamollaoglu, 23 Haziran Istanbul seçimi sonrasi AK Parti'den kopuslar basladigini ve AK Partililerin bir arayis içerisinde oldugunu söyledi.

DW Türkçe'nin YouTube kanali üzerinden canli yayinlanan Nevsin Mengü ile Bire Bir programina konuk olan Saadet Partisi Genel Baskani Temel Karamollaoglu 23 Haziran seçimleri sonrasi AK Parti'den kopuslar basladigini ve AK Partililerin bir arayis içerisinde oldugunu söyledi.

Karamollaoglu kendileri ile temas halinde olan AK Parti miletvekilleri olup olmadigi yönündeki bir soru üzerine "Benim geçmiste gördügüm birçok arkadasimiz genel seçimlerden önce bu is böyle gitmez, büyük bir kesim bunu söylüyor artik. Bunu söyleyen insanlar ister istemez bir arayisin içine giriyorlar. Ve bunu artik bu sekilde Sayin Cumhurbaskaninin devam ettirebilme ihtimalini ben göremiyorum, bitti. Deniz bitti dememin sebebi bu. Çünkü bundan sonra ben problemleri çözebilecekleri kanaatinde de degilim. Bize büyük bir kisim gelecek. Ben samimi olarak inaniyorum. Ancak her sey zamanini bekliyor" dedi.

Karamollaoglu "Ümitlerini kestikleri zaman gelecekler. AK Parti'ye olan ümitler bir gün bitecek çünkü artik AK Parti'nin haksizliklari, yanlisliklari açik olarak görülmeye baslandi. Bunun için de kopuslar basladi" ifadelerini kullandi.

Karamollaoglu kapilarinin herkese açik oldugunu ancak bu kisilerin adalet, liyakat, istisare olmasi, kul hakkina riayet etmenin önemsenmesi, yolsuzluk ve israf olmamasi gibi prensipleri benimsemelerini beklediklerini kaydetti.

"AK PARTI ÇÖZÜLMEYE BASLADI"

Karamollaoglu eski Cumhurbaskani Abdullah Gül ve eski Basbakan Yardimcisi Ali Babacan'in parti hazirligi yaptigi yönündeki haberlerin sorulmasi üzerine geçmiste Abdullah Gül'e cumhurbaskanligi adayligi teklif ettiklerini söyledi ve kapilarinin herkese açik oldugunu kaydetti. Karamollaoglu söyle devam etti: "Ne olur bilmiyorum. Simdiden ileriye matuf çok büyük seyler yapmak mümkün degil, yani tahminde bulunmak. Ancak su bir gerçek, AK Parti çözülmeye basladi. Bu seçim bunu tescil etti. Önce seçmen çözülüyor, sonra seçilenler çözülmeye basliyor. Simdi AK Parti çözülmeye baslayip gücünü özellikle Istanbul gibi bir yerde kaybedince bu bütün Türkiye'ye örnek oluyor. Bu sefer siyasiler yeni arayisin içine giriyorlar, bu da tabii bir sey. Basta da milletvekilleri, teskilat mensuplari. Bir takim menfaatlerle bagli tutulanlar hemen kopamaz, kopmaz. Niye? Menfaatle bagli. Ama aradan belli bir zaman geçtikten sonra o menfaatin devam edemeyecegini artik gördüklerinde mecburen kopacaklar."

BASKANLIK SISTEMI

AK Parti'nin kendisi ile ittifak kurmayi istemesi halinde nasil bir tavir alacagi sorusu üzerine Karamollaoglu "Oturur konusuruz.Ama sunu bilelim. Bugünkü sistem çok net söylüyorum, ilk kaide ve kural bugünkü baskanlik sistemi degismeden Türkiye'ye huzur gelmez" ifadelerini kullandi.

Saadet Partisi'nin Cumhur Ittifaki'nin parçasi olup olamayacagi konusunda Karamollaoglu "Mümkün degil, olamaz. MHP ne için Cumhur Ittifaki'nin bir parçasi oldu? Belli miktarda milletvekili çikarabilmek, belli belediyeleri almak için. Biz Türkiye'nin gelecegi ile ilgileniyoruz" seklinde konustu.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım