SON DAKİKA

Genel

Anahtar Priz Modelleri

Anahtar priz, evlerde, iş yerlerinde, okullar ve günlük yaşantıda sıklıkla kullanılan kontrol mekanizmalarıdır.

16 Haziran 2022 10:42
Anahtar Priz Modelleri

Anahtar priz, evlerde, iş yerlerinde, okullar ve günlük yaşantıda sıklıkla kullanılan kontrol mekanizmalarıdır. Anahtar prizler sayesinde 220 volt şebeke elektriğini, güvenli bir şekilde açıp, kapatabilir; azaltıp, arttırabilirsiniz. Ekstra olarak, anahtar prizler, farklı kablo hatları ile kullanılabilirler ve pek çok elektrikli eşyaların da güvenli kullanımını sağlarlar.

Anahtar priz modelleri, sıvı altı anahtar priz ve sıva üstü anahtar priz olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Sıvı altı anahtar priz ise kendi içerisinde dimmer, TV – data, priz, çerçeve ve anahtardan oluşmaktadır. Sıvı altı anahtar priz modelleri, genel olarak iç mekân kullanımlarına uygun olan ürünlerdir, bunun aksine sıva üstü anahtar priz modelleri ise dış mekânda kullanıma uygun olan ürünlerdir. Ekstra olarak, sıva üstü anahtar priz alırken, IP korum derecesine de dikkat edilmelidir.

Anahtar Priz Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anahtar priz alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar aşağıdaki gibidir:

  • Anahtar prizin kullanılacağı alanın fonksiyonlarının ve elektrikli ürünlerin sayısını belirlemek gereklidir.
  • Anahtar priz için güvenilir satış noktaları tercih edilmelidir.
  • Kullanım alanındaki duvar rengi, mobilya rengi, zemin rengi gibi iç detaylar ile uygun renk seçenekleri ve malzeme türü belirlenmelidir.

Anahtar priz modelleri, 3 farklı modülden oluşmaktadırlar. Bu modüller, mekanizma, kapak ve çerçevedir. Bu modüller sayesinde anahtar prizler, farklı mekanizmaları bir arada tutabilir. Kapak ve çerçeve renk seçenekleri ile dilediğiniz şekilde renk kombinasyonları oluşturabilirsiniz.

Anahtar Priz Modelleri Fiyatları

Anahtar priz modelleri fiyatları, modellere göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak, su altı anahtar priz modelleri ile sıva üstü anahtar priz modellerinin fiyatları birbirleriyle aynı değildir. Ekstra olarak, işçilik eylemi de fiyatlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebepten ötürü anahtar priz modelleri fiyatları hakkında net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Anahtar priz modelleri fiyatları hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi için YKA Elektrik Firması ile iletişime geçebilir ve gönül rahatlığı ile ekibimizden yardım alabilirsiniz. Ayrıca, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve ürünlerimiz hakkında anlık bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım