SON DAKİKA

Sinema

Animasyon filmi Abominable'dan ilk fragman paylaşıldı.

DreamWorks'ün Yeni Animasyonu ''Yeti Efsanesi''nden Fragman!

24 Mayıs 2019 10:07
" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

DreamWorks'ün üzerinde çalıştığı büyük projelerden biri olan animasyon türündeki Abominable filminin ilk fragmanı paylaşıldı. 2019 yılı içerisinde izleyicileriyle buluşacak olan Yeti Efsanesi'nin hikayesi Şangay'dan Himalayalar'a kadar uzanıyor.

Jill Culton'ın yönetmen koltuğuna oturduğu, Todd Wilderman'ın yardımcı yönetmenlik görevini üstlendiği ve ülkemizde Yeti Efsanesi adıyla minik izleyicisiyle buluşacak olan Abominable'ın konusu ise şöyle: Çatısında bulduğu efsanevi yaratık Yeti’yi evine geri götürmek için zorlu bir maceraya atılan Yi ve arkadaşlarının hikayesini konu ediyor. Yi, dünyayı gezme hayali ile yaşayan genç bir kızdır. Genç kızın hayatı, Şangay’daki evlerinin çatısında bir Yeti ile karşılaşmasıyla bambaşka bir hal alır. Evin çatısında yaşayan Yeti ile iletişim kurmaya çalışan Yi, onu evine, ailesinin yanına dönmesine yardımcı olmaya çalışır. Sihirli yaratığın Everest’te yaşadığını anlayan Yi, yakın arkadaşları Jin ve Peng ile birlikte ona ‘Everest’ adını verirler. Yi ve arkadaşları, Everest'i, dünyanın en yüksek noktasında ailesi ile yeniden bir araya getirebilmek için zorlu bir yolculuğa çıkmak için tüm hazırlıklarını yapar. Bu sırada ekip, zengin biri olan Burnish ile zoolog Dr. Zara’nın, Yeti’nin peşinde olduklarını, her yerde onu aradıklarını öğrenir. Yi ve arkadaşları, peşlerine düşen Burnish ve Dr. Zara’dan kurtulup, sevimli dostları Everest’in evine dönmesini sağlayabilecekler midir?

Bilindiği üzere DreamWorks şirketi Madagaskar, Kung Fu Panda, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? serileri, Shrek filmleri, Arı Filmi, Köpekbalığı Hikayesi, Sinbad gibi dünya çapında büyük başarılar yakalamış animasyon filmlerine imza attı. Bu durum Yeti Efsanesi filmine olan beklentiyi kat kat artırıyor. Filmin seslendirme kadrosunda  Chloe Bennet, Claudia Kim, Tenzing Norgay Trainor gibi isimler yer alıyor.

Jill Culton imzalı animasyon filmi Yeti Efsanesi'nin ülkemizdeki izleyicileriyle 27 Eylül 2019 tarihinde sinemalarda buluşması bekleniyor.

 

Animasyon filmi Abominable'dan ilk fragman paylaşıldı.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım