SON DAKİKA

Emlak ve Çevre

Ankara’da Aç Kalan Ayı Köye İndi

Ankara'nın Beypazarı İlçesine Bağlı Saray Mahallesi'ne Gece Saatlerinde İnen Ayı Köylüler Tarafından Cep Telefonu İle Görüntülendi.

1 Haziran 2022 18:24

Ankara’nın Beypazarı ilçesine bağlı Saray Mahallesi’ne gece saatlerinde inen ayı köylüler tarafından cep telefonu ile görüntülendi. 
Beypazarı ilçesine bağlı Saray Mahallesi’nde bir ayının çöp konteynerini karıştırdığı anlar kameraya yansıdı. Dağlık bölgeden köy merkezine inen ayıların sıkça görüldüğünü ifade eden mahalle halkı, artık alıştıklarını, bu durumu çok yadırgamadıklarını belirtti. Mahalle sakinlerinden emekli Hasan Acar, "Köyümüzün yukarısında yaylalarımız var ve oralar 1800-2000 rakımlı bölgeler. Ormanda haliyle vahşi yaban hayatından çeşitli hayvanlar yaşıyor. Ayılar kışın çoğu zaman köy merkezine iniyor. Yılkı atlarını da her an çevrede görmeniz mümkün. Onların da yaşam alanı aynı zamanda buralar. Beraber yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor’’ dedi. 
 


Ankara’da Aç Kalan Ayı Köye İndi Ankara’da Aç Kalan Ayı Köye İndi

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım