SON DAKİKA

Ekonomi

Bakan Bilgin Emekliye Zam Müjdesini Canlı Yayında Verdi

Geçtiğimiz hafta asgari ücrete yapılan %50'nin üstündeki zamdan sonra emekli kesimde meydana gelen zam beklentileri sonuç buldu: İşte ayrıntılar

19 Aralık 2021 15:09
Bakan Bilgin Emekliye Zam Müjdesini Canlı Yayında Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz hafta asgari ücrete yapılan zamlardan sonra emekli kesimden meydana gelen zam beklentileri nihayete erdi. Bilgin canlı yayında yaptığı açıklamada emekli maaşı ve memur maaşlarına yapılacak zamlara yer verdi. Açıklamasında enflasyon oranlarına dikkat çeken bilgin "Bütün emekli grupları içine alan bir düzenleme yapacağız. Ekonomideki dalgalanmaları onları biraz önce bahsettiğim sosyal transferi onlar için de ele alacağız. Memurları söylemem lazım. Biz Memur Sendikalarımız görüşmeler yaptık. Sonra sözleşmeyi yaptık bir konfederasyonumuzla orada vardığımız bir mutabakat var. Birkaç husus var o da şudur: Eğer enflasyon bizim sözleşmemizde belirlediğimiz ücretin üzerine çıkarsa biz farkı vereceğiz. Bu farkı aynı zamanda bir sosyal transfer olacak düzeyde de gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Bakan Vedat Bilgin, canlı yayında emekli ve memurlara zam için izlenecek yolu anlattı

"Sosyal Refah Olarak Değerlendireceğiz"

Bilgin memur maaşlarında enflasyon oranının üstünde bir zam beklentisini dile getirerek: "Enflasyon diyelim ki yarım puan aştı sosyal refah olarak bunu değerlendireceğiz. Emeklilerimizin en alt düzeydeki emekli maaşında daha yukarılara gidecek şekilde kademeli bir şekilde ele alacağız. Çalışan memurlarımızın enflasyonun üzerinde bir sosyal transfer gerçekleştireceğiz" şeklinde açıklamalarını sürdürdü.


 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım