SON DAKİKA

Teknoloji

Bill Gates'in en büyük hatasi

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in en büyük hatasi 400 milyar dolara mal oldu

26 Haziran 2019 16:20
Bill Gates'in en büyük hatasi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates, kariyeri boyunca yaptigi en büyük hatayi açikladi. Gates, söz konusu hatanin 400 milyar dolara mal oldugunu söyledi.

Geçtigimiz dönemde piyasa degeri 1 milyar dolarin üzerine çikan Microsoft'un kurucusu ve son birkaç yila kadar dünyanin en zengin ismi olan Bill Gates, profesyonel hayatinda yaptigi en büyük hatayi açikladi.

400 MILYAR DOLARA MAL OLDU

Dünyanin en zengin insani olma unvanini Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a kaptiran Gates, en büyük hatasi olarak Android'in kurulusuna tepkisiz kalmasi ve Microsoft'un kendi mobil isletim sistemi için yeteri kadar israrci olmamasini gösterdi. Gates'in hesaplarina göre ise Microsoft'un bu hamleyi kaçirmasi 400 milyar dolara mal oldu.

Bir dönem Windows isletim sistemine ev sahipligi yapan telefonlara ciddi yatirim yapan sirket istedigi seviyelere ulasamadigi gerekçesiyle geçtigimiz dönemde bu projenin fisini çekmisti.

 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım