SON DAKİKA

Genel

Bu Müzeler Açılış İçin Gün Sayıyor

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Bünyesinde Kurulan Üniversite Tarihi Müzesi Ve Tabiat Tarihi Müzesi, Üniversitenin Kuruluşunun 48’nci Yıl Dönümünde Ziyaretçileriyle Buluşacak.

28 Ocak 2022 19:10
Bu Müzeler Açılış İçin Gün Sayıyor

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) bünyesinde kurulan Üniversite Tarihi Müzesi ve Tabiat Tarihi Müzesi, üniversitenin kuruluşunun 48’nci yıl dönümünde ziyaretçileriyle buluşacak. 


Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin Üniversite Tarihi Müzesi ve Tabiat Tarihi Müzesi açılış için gün sayıyor. SCÜ Rektörü Alim Yıldız, 4 Eylül Kültür Merkezi içerisinde yer alan ve açılışı üniversitenin 48’inci yıl dönümünde yapılacak olan müzelerde incelemelerde bulundu. Rektör Yıldız’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Hakan Yekbaş ve müze yetkilileri eşlik etti. Rektör Prof. Dr. Yıldız, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 


Üniversite Tarihi Müzesi’nde üniversitenin kuruluşundan bu güne kadar kullanılan akademisyen cübbeleri, telefon rehberleri, elektronik aletler, üniversite matbaası tarafından basılan eserler vb. gibi materyaller yer alıyor. 
Tabiat Tarihi Müzesi’nde ise Sivas başta olmak üzere çeşitli yerlerden getirilen fosiller, doğal taşlar, bitkiler ve hayvanlar sergileniyor. 
 

Bu Müzeler Açılış İçin Gün Sayıyor
Bu Müzeler Açılış İçin Gün Sayıyor

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım