SON DAKİKA

Politika

Bülent Arınç'tan ilginç açıklama : Yargı bağımsızlığı için iklim değişmeli

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde sorunlar olduğunu belirtti

29 Kasım 2021 10:12
Bülent Arınç'tan ilginç açıklama : Yargı bağımsızlığı için iklim değişmeli

AK Parti'nin kurucularından, eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptığı açıklamalarla yine gündem yarattı. Arınç, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde sorunlar olduğunu söyleyerek Erdoğan için "Kardeş diyebildiğim insan bana sahip çıkmazsa gücenirim. Bunun helallik olarak bana dönmesini isterim" dedi.

Erdoğan'a karşı hiçbir zaman rakip olmayacağım diye bir içtihatta bulundum şeklinde konuşan Arınç "Beni fazla zorlamasınlar. Çünkü içtihatlar zaman zaman değişebilir" ifadelerini kullandı. Aktif siyasetten çekilen Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Kardeş diyebildiğim insan bana sahip çıkmazsa gücenirim. Bunun helallik olarak bana dönmesini isterim" dedi. Erdoğan'ının bir zamanlar en yakınlarından biri olan Arınç; zaman zaman fikir ayrılıkları yaşadığı da dikkatlerden kaçmıyor. Yüksek İstişare Kurulu'ndayken Arınç'a "Siyasi bir görev beklemiyorum ama bir görev verilirse hayır demem, yaparım" ifadesi hatırlatılırken,  Arınç kendisine öyle bir teklifin geleceğini düşünmediğini belirtti. BBC Türkçe 'ye konuşan Bülent Arınç verdiği cevaplarla oldukça dikkat çekti. Öte yandan  Arınç, "Sayın Erdoğan'a AK Parti içerisinde rakip olmak gibi bir düşünceniz olabilir mi?" sorusuna da şu yanıtı verdi; "Hayır, böyle bir düşüncem kesinlikle yok." dedi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım