SON DAKİKA

Gündem

Cemal Enginyurt'tan Sert Açıklama

Cemal Enginyurt: Demokratlar rüşvet alan hırsızlarla birlik olmayacaklar

16 Ocak 2022 18:57
Cemal Enginyurt'tan Sert Açıklama

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Eskişehir'de partisinin olağan genel kurul toplantısına katıldı. Genel Kurulda konuşan Enginyurt, konuşmasında AKP iktidarını eleştirdi. Enginyurt, "Demokratları Cumhur İttifakı'na dahil etmeye çalışıyorlar. Ama demokratlar 17-25 Aralık’ta 700 bin dolar saati rüşvet diye alan hırsızlarla asla bir olmayacak" diye konuştu.

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Eskişehir’de yaptığı konuşmada AKP iktidarının ülkeyi yönetemediğini belirterek, ülkede açlık, yoksulluk, sefaletin başını alıp gittiğini söyledi.

“MHP’DEN BENİ ATANDAN ALLAH RAZI OLSUN”

Eskişehir’de DP’nin Olağan Genel Kurul toplantısı Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde yapıldı. Kongreye DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı. Seçimlerde, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçilmesi için çalıştığını ve Allah’tan af etmesini isteyen Enginyurt, “MHP'den milletvekili seçildim. Allah afetsin de Recep Tayyip Erdoğan'a oy istedim. Seçilsin diye de çok uğraştık o dönem. Ama 2.5 yıl boyunca gördük ki olmuyor. Sabredemiyoruz, susamıyoruz. Dilimizin döndüğünce tepki gösterdim. Gün oldu toplum yararına projeden 1200 kişinin AKP binalarında işe alınmasına tepki gösterdim. Gün oldu berberin, esnafın, balıkçının derdi ile dertlenerek tepki gösterdim. Gün oldu Ayasofya'da Mustafa Kemal Atatürk'e beddua ettiklerinde esas size lanet olsun dedim. Gün oldu fındık üreticisinin hakkını, hukukunu savumdum. Tarım Bakanına ‘Sen çiftçinin bakanı mısın? Tekelci sermayenin bakanı mısın diyerek tepki gösterdim. Nihayetinde de cumhur ittifakına zarar veriyorum diye MHP'den atıldım. Allah atandan razı olsun. İyi ki attılar. Hiç rahatsız değilim. Ben haklarımı onlara helal ettim. Ben Türk milliyetçisiyim, ben vatanseverim. Ben mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri olmaktan şeref duyuyorum. Ama ben Allah resulünün haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır sözüne de iman ettim. Ben komşusu açken karnı tok yatan bizden değildir sözüne iman ettim” dedi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım