SON DAKİKA

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Garantörlük konusuna ilkesel olarak olumlu bakıyoruz

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler ve müzakere sürecine dair konular ele alındığı görüşmede Erdoğan, garantörlük konusuna ilkesel olarak olumlu baktıklarını dile getirdi.

24 Nisan 2022 14:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Garantörlük konusuna ilkesel olarak olumlu bakıyoruz

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 2 ay geride kalırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, telefonla gerçekleşen görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler ve müzakere sürecine dair konular ele alındı.

 

ERDOĞAN, SİVİLLERİN TAHLİYESİNE DEĞİNDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görüşmede, tablonun her geçen gün daha da üzücü bir hal aldığı Mariupol'de yaralı ve sivillerin tahliyesinin mutlaka sağlanması gerektiğini belirtti.

''GARANTÖRLÜK KONUSUNDA İLKESEL OLARAK OLUMLU BAKIYORUZ''

Müzakere sürecinde ellerinden gelen tüm yardımı sağlamaya, arabuluculuk dahil gereken desteği sunmaya hazır olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, garantörlük konusuna da ilkesel olarak olumlu baktıklarını dile getirdi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım