SON DAKİKA

Egitim

Ek kontenjan yurt basvuru sonuçlari ne zaman belli olacak? 2019 yurt basvuru sonuçlari sorgula!

Ek kontenjan yurt basvurulari 30 Eylül Pazartesi günü sona erdi. Üniversiteyi ek tercih yerlestirme sonuçlarina göre kazanan ögrenciler, KYK yurt basvurusunu 24-30 Eylül tarihininde yaptilar. Basvurularini yapan ögrenciler, ek kontenjan yurt basvuru sonuçlari ne zaman açiklanacak merak ediyorlar.

2 Ekim 2019 11:07
Ek kontenjan yurt basvuru sonuçlari ne zaman belli olacak? 2019 yurt basvuru sonuçlari sorgula!

Üniversiteyi YKS ek tercih yerlestirme sonuçlarina göre kazanan ögrenciler, KYK yurt basvurularini 24-30 Eylül tarihinde yaptilar. Dün aksam sona eren basvuru sonrasinda ögrenciler, ek kontenjan yurt basvuru sonuçlari ne zaman belli olacak merak etmeye basladilar.

EK KONTENJAN YURT BASVURU SONUÇLARI NE ZAMAN BELLI OLACAK?

KYK tarafindan ek kontenjan yurt basvuru sonuçlari için verilen bir tarih yok. Geçtigimiz yillarda ek tercih yurt basvuru sonuçlari, Ekim'in onundan sonra açiklaniyor. Dün sona eren yurt basvuru sonuçlarinin önümüzde haftadan itibaren açiklanmasi bekleniyor.

Ögrenciler sonuçlara https://sonuc.kyk.gov.tr/adresinden ulasabilecek. Sonuçlar, ögrencilere SMS atilarak da duyurulacak.

YURT KAYITLARI NASIL YAPILACAK?

Ilk kayit ücretini ödeyen ögrenciler, yurt kayit islemlerini, e-Devlet sifresi ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden Yurt Kayit Islemleri linkinden taahhütname onayi yaparak tamamlayacak.

Ögrencilerin kayit islemi için yurdun oldugu sehre gidip basvurma zorunlulugu bulunmuyor. Yurtta barinmaya baslanildigi tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotograf, kan grubu belgesi, ögrenci belgesi ve kurum tarafindan yapilmasi muhtemel geri ödemelerde kullanilmak üzere ögrencinin kendisine ait bir IBAN numarasinin yurt müdürlügüne teslim edilmesi gerekiyor.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım