SON DAKİKA

Genel

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğinde tedavi amaçlı metotların yanında teknolojiden de sıklıkla yararlanılmaktadır.

16 Haziran 2022 12:22
Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, kişilerin daha sağlıklı olmasının yanı sıra estetik açıdan da etkileyici bir diş ve çene yapısına sahip olmasını sağlayan bir alandır. Estetik diş hekimliğinde tedavi amaçlı metotların yanında teknolojiden de sıklıkla yararlanılmaktadır. Bu alanda amaçlanan estetik görüntü, kişinin fiziksel ve sosyal özelliklerine göre belirlenmekte ve kişiden kişiye özel tasarımlar yapılmaktadır. Estetik diş yaptırmak isteyen kişinin ağız, çene ve yüz yapısı birlikte değerlendirilerek, en ideal görüntü için tasarım yapılmaktadır. Yapılan tasarım hastanın beğenisine sunularak, başarılır bir tedavi süreci gerçekleştirilir.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

Çeşitli estetik diş hekimliği uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar aşağıdaki gibidir:

  • Estetik Bonding: Estetik bonding uygulaması ile çatlamış ya da yontulmuş dişler, onarılır ve dişlerde oluşan renk değişiklikleri giderilir.
  • Kaplamalar: Kaplamalar ile dişler arasında bulunan boşluklar sabitlenebilir ve dişlerde oluşan çatlaklar ya da talaşlar gizlenebilir. Kaplamalar ile diş minesi korunabilir ve renk değişikliği giderilebilir.
  • Diş İmplantları: Diş implantları, kalıcı ya da çıkartılabilir olan eksik dişler için oldukça uygun bir çözümdür.
  • Diş Köprüleri: Diş köprüleri, ısırmayı iyileştirmek ve ağız şeklini korumak için dişler arasında bulunan boşluğu gidermek amacı ile kullanılır. Diş köprüleri, kalıcı bir tedavidir ve düzenli ağız bakımı gerektirir.

Her geçen gün, kişinin genel görüntüsünü ve gülüşünü daha da iyileştirebilmek için diş hekimliği teknolojileri ilerlemekte ve gelişmektedir. Gülüşünüz konusunda güvensiz hissediyorsanız ya da estetik açıdan bir diş hekimliği tedavisine ihtiyacınız varsa Dent Smile Diş Kliniği ile gülümsemenizi daha iyi bir yere getirebilirsiniz. Daha fazla beklemeden ve hemen randevu oluşturmak için Dent Smile ekibini arayabilirsiniz.

Pembe Estetik

Pembe estetik, bilinen diğer ismi ile diş eti estetiği, estetik diş hekimliğinin uygulama alanlarından birisidir. Dişin etrafını saran yumuşak ve sert dokularda meydana gelen ve diş etinden kaynaklanan problemler ve estetik sorunlar, pembe estetik ile giderilmektedir.

Hepsi ve daha fazlası için Dent Smile ile iletişime geçebilir ve gönül rahatlığı ile bilgi ve destek alabilirsiniz. Ayrıca, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve anlık bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım