SON DAKİKA

Asayiş

Evlat Nöbetindeki Ailelerin Direnişi 901. Gününde

Çocuklarının Terör Örgütü PKK Mensuplarınca Dağa Kaçırıldığı İddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı Önünde Oturma Eylemi Başlatan Ailelerin Evlat Nöbeti 901’inci Gününde De Devam Ediyor

19 Şubat 2022 13:28
Evlat Nöbetindeki Ailelerin Direnişi 901. Gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 901’inci gününde de devam ediyor. 


Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla, 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 901’inci gününe girdi. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 10 yıl önce kaçırıldığını belirttiği oğlu Muhammed için 901 gündür evlat nöbetinde olan ve Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan anne Nadire Çakan, oğlunun HDP ve PKK’lılar tarafından zorla dağa kaçırıldığını ifade ederek evladını HDP’den istediğini söyledi. 

Kürtçe, ’Teslim ol’ çağrısı yaptı 


Oğlunun hasretiyle yanıp tutuştuğunu belirten anne Çakan, oğlunun bir an önce kaçıp güvenlik güçlerine teslim olmasını istediğini vurgulayarak, evladı gelinceye kadar da nöbette olacağını ifade etti. 
 

Evlat Nöbetindeki Ailelerin Direnişi 901. Gününde
Evlat Nöbetindeki Ailelerin Direnişi 901. Gününde

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım