SON DAKİKA

Magazin

İlyas Salman: Beni yıkamadan kıyafetlerimle gömsünler

Usta oyuncu İlyas Salman canlı yayında vasiyetini açıkladı

3 Aralık 2021 20:32
İlyas Salman: Beni yıkamadan kıyafetlerimle gömsünler

Ateist olduğunu vurgulayan usta oyuncu İlyas Salman, Magazin Noteri adlı bir canlı yayına katılarak vasiyetini açıkladı. Salman "Başıma ne alevi dedesi, ne Sünni hocası, ne haham ne de papaz gelmesin" diyerek sadece dostlarının kendisini türküler eşliğinde son yolculuğuna uğurlamasını istediğini ifade etti. Unutulmaz filmiyle akıllarda kalan usta oyuncu Salman, katıldığı bir youtube programında, bu zamana kadar kendisini en çok etkileyen ölümden bahsederek  vasiyetini de açıkladı.

Ali Eyüboğlu'nun "Ateist İlyas Salman'ın ailesine bir vasiyeti var mıdır?" sorusu üzerine  Salman,  "Başıma ne alevi dedesi, ne sünni hocası, ne haham ne de papaz gelecek. Gelmesin. Arkadaşlarım ve yoldaşlarım toplanacaklar ve beni türkülerle, şarkılarla uğurlayacaklar. Beni yıkamayacaklar, dünyadaki kirimle gideceğim. Hangi elbiseyle öldüysem, o elbiseyle gömüleceğim." şeklinde çarpıcı bir yanıt verdi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım