SON DAKİKA

Teknoloji

Istanbul Havalimaninda Onurlandirirci Gurur.

Istanbul Havalimani isletmecisi IGA'dan yapilan açiklamaya göre Istanbul Havalimani, yolculuk deneyimini yüksek bir memnuniyete dönüstürme hedefine tüm hiziyla ilerliyor. 6 Nisan’dan bu yana tam kapasite ile hizmet sunmaya baslayan Istanbul Havalimani, 6 Nisan- 1 Temmuz tarihleri arasinda 100 bininci uçusunu gerçeklestirerek yeni bir gurur yasadi.

3 Temmuz 2019 12:19
Istanbul Havalimaninda Onurlandirirci Gurur.

Türkiye'nin havacilikta küresel ölçekteki en büyük projelerinden olan sadece Istanbul ya da Türkiye'yi degil, bölge ve dünya nezdinde de bir çekim noktasi olma misyonunu tasiyan Istanbul Havalimani, yolcu sayilarindaki artisla da göz dolduruyor. 1-30 Haziran 2019 tarihleri arasinda toplam 5 milyon 983 bin 488 yolcu Istanbul Havalimani'ni kullanirken, bu rakam geçen yilin ayni döneminde Atatürk Havalimani'ni kullanan yolcu sayisindan yüzde 7,4 oraninda daha yüksek.

Istanbul Havalimani'ni tam kapasite hizmet vermeye basladigi 6 Nisan 2019'dan bugüne kadar iç hatlar ve dis hatlar olmak üzere toplam 15 milyon 988 bin 748 yolcu kullanirken, bu yolcularin dagilimina bakildiginda uluslararasi uçuslarda 11 milyon 946 bin 740 yolcu, iç hatlarda ise 4 milyon 42 bin 8 yolcunun havalimanindan uçtugu görülüyor.

Yillik 90 milyon yolcu kapasitesi ile yolcularini misafir eden dünyanin yeni havacilik merkezi Istanbul Havalimani, tüm fazlari tamamlandiginda yilda 200 milyon yolcuya hizmet verecek.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım