SON DAKİKA

Saglik

Kate Upton'dan yillar sonra gelen itiraf: 'Kivrimli ve dolgun olusum nedeniyle çok elestirildim'

2010 yilinda Sports Illustrated'in kapagini süslemesiyle ün kazanan ve o gün bugündür kivrimli model olarak anilan Kate Upton, modellik kariyerine basladigi ilk zamanlarda 'fazla kivrimli' oldugu için elestirildigini söyledi. Ancak Upton simdi güzellik endüstrinin degismesinden dolayi mutlu.

19 Ağustos 2019 11:10
Kate Upton'dan yillar sonra gelen itiraf: 'Kivrimli ve dolgun olusum nedeniyle çok elestirildim'
Kate Upton'dan yillar sonra gelen itiraf: 'Kivrimli ve dolgun olusum nedeniyle çok elestirildim'

Modellik kariyerine basladigi ilk yillarda kivrimli ve dolgun hatlariyla dikkat çeken Kate Upton, o dönemdeki hemcinslerinden bu özellikleri sayesinde ayriliyordu.

4

Birçok markanin daha zayif modelleri tercih ettigini söyleyen Upton, modellik endüstrisinden de güzellik standartlarina uymadigi gerekçesiyle elestiriler aldigini ifade etti.

2

Bununla birlikte güzellik sektörünün zaman içinde degistigini, artik güzelligin 'bedene' takintili olmamasindan dolayi memnun oldugunu söyleyen Upton, dayatilan güzellik algisi hakkinda ise söyle konustu: 'Bir çok yönden, endüstri beni gerçekten gelistirdi ve yikti. Sonra kendimi yeniden insa ettim. Kariyerime ilk basladigim zamanlarda sadece vücut ölçülerinizle ilgileniyorlardi. Bir pantolona sigamadiginiz zaman utanmaliydiniz.

5

Bu düsüncelerden uzaklasmak istedim kendime olan güvenimi kaybettim. Ancak kimsenin kafasida hayal ettigi gibi olmamaya karar verdim. Tüm kadinlar da böyle düsünmeli. Birileri istiyor diye bir kaliba girmeyin. Bir elbisenin içine sigamiyor musunuz? Digerini alin.'

1

Güzel model simdi kadinlar için, #ShareStrong adinda ve baskalarini güçlendirmek ve pozitifligi yaymak için tasarlanmis bir sosyal medya kampanyasi baslatti.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım