SON DAKİKA

Ekonomi

Kışın Pizza Satışları Artıyor

Soğuk Havalarda Evlere, Ofislere Kapananların Da Dışarı Çıkıp Eğlenceli Vakit Geçirmek İsteyenlerin De Tercihi Pizza Oluyor.

28 Ocak 2022 13:01
Kışın Pizza Satışları Artıyor

Soğuk havalarda evlere, ofislere kapananların da dışarı çıkıp eğlenceli vakit geçirmek isteyenlerin de tercihi pizza oluyor. 

Paket yemek siparişlerinde pizzada talep artışı yaşanıyor. Ev ve ofislerinden dışarı çıkmak istemeyenler yemek tercihlerinde pizzayı seçiyor. Pizza markası Pizzabulls Ceo’su Cavit Can Kırbeyi, soğuklarda iyice artan yoğun talepten çok memnun olduklarını belirtti. 

Sufle satışları da iki katına çıktı 


Siparişler hakkında bilgi veren Kırbeyi, soğuk havalarda satışlarını yüzde 30 artırdıklarını, tercihlerin etli seçeneklerden yana olduğunu, yazın ince hamur istenirken kışın seçimlerin kalın hamurlu pizzadan yana kullanıldığını söyledi. Kırbeyi, ayrıca soğuklarda çikolatalı sufle satışlarının da iki katına çıktığını ekledi. Kırbeyi, bu yılın sonunda şube sayısını 100’e çıkarmayı hedeflediklerini şu anda 70 şubeleri bulunduğunu sözlerine ekledi. 

Çalışanlar sonrasında yatırımcı oluyor 


Franchise modeline ilişkin değerlendirme yapan Kırbeyi, yatırımcılarından işin başında durmalarını beklediklerini vurguladı. Kırbeyi, “Yatırımcı profilimizin yüzde 80’i sektör çalışanları, hatta çoğu daha önce bizimle çalışmış olan arkadaşlarımızdan oluşuyor. Genç beyaz yakalılar da ağırlıkta yer alıyor. Özellikle sektörde çalışmış olmak büyük avantaj kazandırıyor. Çalışan iken yatırımcı hale gelinmesinden ve kazanılan başarılardan biz de mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Ankara ve İzmir öncelikli yeni üretim tesisleri 


Kırbeyi’nin verdiği bilgilere göre, başkent Ankara’da bir üretim tesisi kurmayı planlayan markanın buradan Kayseri, Konya, Karadeniz Bölgesi gibi yakın yerlerde ve İzmir merkezli Ege Bölgesi’nde ilerlemeyi, 7 milyon yatırım bedeliyle projelendirildi. 
 

Kışın Pizza Satışları Artıyor
Kışın Pizza Satışları Artıyor

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım