SON DAKİKA

Güncel

Kurtuluş Savaşı'nın 100 yıllık onur 100 yıllık gurur!

100. yıl 19 Mayıs mesajları: Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı için en güzel resimli mesajlar

19 Mayıs 2019 01:49
Kurtuluş Savaşı'nın 100 yıllık onur 100 yıllık gurur!

Türk Milleti'nin, en zor ve en imkansız koşullarda dahi teslim olmayacağını, 19 Mayıs 1919'da başlattığı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mücadelesi bugün 100 yaşına girdi. Yurdun her köşesinde 19 Mayıs coşkusu artarken, kutlamaların merkezi olan Samsun'da etkinlikler başladı bile. İşte 100. yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesi coşkumuz...

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, tam yüzyıl önce, bölünmüş, parçalanmış ve yok edilmeye mahkum edilmiş Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ateşini yaktığı gün olan 19 Mayıs 1919 tarihi bir asrı devirdi. İstiklal mücadelesinin ilk adımı olan ve 19 Mayıs ile bütünleşen Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusu ise kendisini yurt genelinde hissettirmeye başladı. 19 Mayıs 100. yılında yurdun her köşesi al bayraklarla donandı.

KUTLAMALARIN MERKEZİ SAMSUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle devlet erkanının bir araya geleceği Samsun'da da, yüz yıl anması için hazırlıklar tamamlandı. Ülkenin her yanından binlerce genç, 19 Mayıs'ta Samsun'da olmak için yola çıktı. İşte bugünü kapsayacak 100 yıl kutlamalarından kesitler...

TÜRK YILDIZLARINDAN GÖSTERİ

19 Mayıs 1919'un, 100'üncü yıl etkinlikleri kapsamında gösteri yapmak için kente gelen Türk Yıldızları, Samsun Çarşamba Havaalanı'nda ziyaretçi akınına uğradı. Ekibin en küçük ziyaretçileri ise Atakum Belediyesi Özdemir Anaokulu öğrencileri oldu.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN KONSER

Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde ve Samsun Valiliği'nin girişimiyle düzenlenen kutlama etkinliklerinin başladığı dün birçok konser verildi. 1919 metrelik Türk bayrağıyla geniş katılımlı bir Gençlik Yürüyüşü düzenlendi. Samsun'da bu coşkuyu yaşamak isteyenler Halk Oyunları Festivali Galası'nı, kahramanlık türküleri ve Haluk Levent konserlerini doyasıya izleme imkanı buldu. Bugün Fettah Can, Samsunlulara bir konser verecek.

DRAGON BOT YARIŞI VE MARATON

Kutlamalar kapsamında Dragon Bot Yarışları Eleme ve Finalleri'nin yanı sıra bugün de Uluslararası 19 Mayıs Yarı Maratonu ve Türkiye Kulüpler Yarı Maratonu Finali yapılacak.

DEVLET ERKANI SAMSUN'DA OLACAK

Bu sabah Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı Karşılama ve Bayrak Çıkışı Töreni gerçekleştirilecek. Yine önceki gün İstanbul'dan yola çıkan ve yüzlerce üniversite öğrencisinin içinde bulunduğu Piri Reis gemisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Samsun Limanı'nda karşılanacak. Dün başlayan törenler, bugün devlet erkanının katılımıyla zirveye ulaşacak.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım