SON DAKİKA

Egitim

KYK yurt basvurulari basladi mi? 2019 KYK burs ve yurt basvurulari ne zaman baslayacak?

KYK yurt basvurulari basladi mi? sorusu ögrenciler tarafindan hizli bir sekilde araniyor. YKS 2019 tercih sonuçlari erisime açildi.YKS sonuçlarina göre bir programa kayit hakki kazanan adaylarin kayit islemleri 19-23 Agustos 2019 tarihleri arasinda yapilacaktirÜniversitelerini ögrenen kisiler simdi de KYK yurt ve burs basvurularini merak etmeye basladi. YK yurt basvurulari basladi mi? diye merak edenler için KYK burs ve yurt basvurulari 2019 tarihleri haberimizde yer aliyor..

6 Ağustos 2019 14:53
KYK yurt basvurulari basladi mi? 2019 KYK burs ve yurt basvurulari ne zaman baslayacak?

KYK yurt basvurulari basladi mi? arama motorunda yogun olarak arastiriliyor. Üniversite tercih sonuçlarinin baslamasinin ardindan KYK yurt ve burslari arastirilmaya basladi. KYK bursu alabilmek için önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora ögrencisi olmaniz gerekiyor.2018 yilinda yurt basvurulari Eylül ayinda yapilmisti. KYK yurt basvurulari basladi mi? diye merak edenler için  KYK burs ve yurt basvurulari 2019 tarihleri haberimizde yer aliyor..

KYK YURT BASVURULARI BASLADI MI? 

Gençlik ve Spor Bakanligi KYK Burs ve Geri Ödemeli Burs ve yurt basvurularinin ne zaman baslayacagi henüz belli olmadi. Ancak genel itibariyle KYK Burs ve Geri Ödemeli Burs basvurulari üniversite yerlestirmelerinin yapilmasindan sonra baslaniyor. 2018 yilina bakildiginda ise basvurularin Ekim ayinda basladigi görülüyor. 

KYK BURSU NASIL ALINIR?

KYK bursu alabilmek için önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora ögrencisi olmaniz gerekiyor. KYK burs basvurulari her yil e-Devlet kapisi üzerinden yapilmaktadir. Basvururken sizden kazandiginiz bölüm, ailenizin birey sayisi, yardima muhtaç kisinin olup olmadigi, ev-arsa-araba bilgileri, anne ve babanizin meslekleri, bordro bilgileri gibi bilgiler istenmektedir. Daha sonra seffaf bir yönetim tarafindan basvurular incelenerek ihtiyaç sahiplerine her ay ödeme yapiliyor.

KIMLER KYK BURSU ALABILIR?

Ön lisans ögrencileri,

Lisans ögrencileri,

Iki yillik okullardan mezun olup, dört yillik okullarin üçüncü sinifina dikey geçis sinavi ile ara vermeden kayit yapan ögrenciler, ( intibak veya hazirlik sinifinda burs verilmez.

Yüksek Lisans (Master ve Doktora) ögrencileri,(hazirlik sinifinda burs verilmez)
ÖSYM sinav sonucunda ham puan bazinda herhangi bir puan türünde ilk 100’e giren ögrenciler,

Kurum Kurulus Kanunu geregi, Yönetim Kurulu tarafindan belirlenen, kistaslara göre Amatör milli sporcu olan ögrenciler burstan yararlanabilmektedir.

KYK YURT BASVURU SONUÇLARI NEREDE ILAN EDILECEK?

Sehir disinda üniversite egitimi alacak ögrencilerin gerçeklestirildigi KYK yurt basvurularini tek tek detayli olarak incelenip degerlendirilmesiyle beraber ''kyk.gsb.gov.tr''den duyurulacaktir.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım