SON DAKİKA

Egitim

MEB BILSEM Mülakat Sonuçlarini Açikliyor mu? Sonuçlar Ne Zaman Açiklanacak.

BILSEM mülakatlari 12 Temmuz'a kadar devam edecek. Mülakat sinavinin tamamlanmasinin ardindan sonuçlar ise 19 Temmuz'da MEB üzerinden yayinlanacak.

4 Temmuz 2019 17:28
MEB BILSEM Mülakat Sonuçlarini Açikliyor mu? Sonuçlar Ne Zaman Açiklanacak.

30 Haziran’da son bulan mülakatlarin ardindan gözler sözlesmeli ögretmenlik sözlü sinav sonuçlarina çevrildi. Sözlesmeli ögretmen olman isteyen vatandaslarin sözlü sinavda da basarili olmasi gerekiyor. Sözlü sinav sonuçlarinin belli olmasinin ardindan atama tercihleri 30 Temmuz ile 5 Agustos tarihinde alinacak. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli egitim müdürlügüne onaylatilacak. Daha önce açiklanan tarihlere göre ise ögretmenlik mülakat sinavi sonuçlari ise 4 Temmuz yani bugün MEB tarafindan duyurulmasi bekleniyor.

BILSEM'DE BU YIL 134 BIN 701 ÖGRENCI DEGERLENDIRMEYE ALINDI

Öte yandan Bakanligin verilerine göre, bu yil grup tarama sürecinin ardindan yetenek alanlarina göre bireysel degerlendirmeye alinan ögrenci sayisinda 3 katin üzerinde artis kaydedildi.

Bu yilin egitim-ögretim dönemi için genel zihinsel yetenekten 78 bin 707, resim yeteneginden 40 bin 539 ve müzik yeteneginden de 15 bin 455 olmak üzere toplam 134 bin 701 ögrenci bireysel degerlendirmeye alindi.

Bu sayi 2017-2018 egitim ögretim döneminde genel zihinsel yetenekte 23 bin 405, resim yeteneginde 9 bin 709, müzik yeteneginde 5 bin 58 ve toplamda 38 bin 172 oldu.

Gelecek yilin egitim ögretim dönemine yönelik BILSEM'lere ögrenci seçim süreci, ilkokul 1, 2 ve 3. sinifa devam edip genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarinda akranlarindan ileri düzeyde farklilik gösterdigi düsünülen ögrencilerin e-Okul sistemi üzerinden sinif ögretmenleri tarafindan 3-14 Aralik tarihlerinde aday gösterilmesiyle baslamisti.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım