SON DAKİKA

Teknoloji

Nvidia'dan Yapay Zekanın Geldiği Son Nokta

Nvidia'nın geliştirdiği bir yapay zeka teknolojisi yazıyı görsel manzaraya çevirerek hayranlık uyandıracak manzaralar ortaya koyuyor

7 Aralık 2021 23:32

Yapay Zekâ'nın Geldiği Nokta Gün Geçmiyor ki Şaşırtmasın

Bu sefer bu alandaki en büyük ataklardan birisi Nvidia teknoloji şirketinden geldi. Bilindiği üzere Nvidia aslında çoğumuzun kullandığı bilgisayarlar için çeşitli donanım ve yazılım ürünlerini geliştiren bir teknoloji şirketi. Tüm dünyada aktif olarak varlığını sürdüren şirket, geçtiğimiz kasım ayında bir yapay zekâ teknolojisi ortaya koydu, bu araca göre yazılan kelimeye göre yapay zekâ algoritması karşımıza bir manzara çıkartıyor. Aslında bu manzara gerçekte yok, tamamen yapay zekânın nöral ağ yolu ile ortaya koyduğu bir görsel. 

Bölümlemeyle haritalandırma, içboyama ve metinden görsel oluşturma gibi birçok farklı yapay zekâ öğrenme tekniklerinin kullanıldığı bu teknolojide  elime ve çizim karışımlarıyla beraber fotorealistik sanatlar oluşturmak için kullanılıyor. 

Nvidia'dan Yapay Zekanın Geldiği Son Nokta

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım