SON DAKİKA

Güncel

Oylarim baska bir siyasi partiye kaydirildi

IBB seçiminde 92 oy alan bagimsiz aday seçimin yenilenmesini istedi: Oylarim baska bir siyasi partiye kaydirildi

25 Haziran 2019 18:18
Oylarim baska bir siyasi partiye kaydirildi

23 Haziran'da yenilenen Istanbul Büyüksehir Belediye Baskanligi seçiminde 92 oy alan bagimsiz aday Mehmet Ali Aydogmus, kendisine verilen oylarin baska siyasi partilere kaydirildigini iddiasiyla seçimin yenilenmesi için Il Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.

Yenilenen Istanbul Büyüksehir Belediye Baskanligi seçimine bagimsiz aday olarak katilan ve 92 oy alan Mehmet Ali Aydogmus, 'kendisine verilen oylarin kasitli olarak baska siyasi partilere kaydedildigi" iddiasiyla seçimlerin yenilenmesine yönelik itirazda bulundu.

"KARA LEKENIN SILINMESI IÇIN SEÇIMIN TEKRARLANMASI GEREKMEKTEDIR"

Istanbul Il Seçim Kurulu'nun bulundugu Çaglayan'daki Istanbul Adalet Sarayi'na gelen Aydogmus, hazirladigi dilekçeyi Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gönderilmek üzere il seçim kuruluna sundu.

Aydogmus dilekçesinde, "Bu seçim Türkiye'mizin tarihinde kara sayfa olarak yer almistir. Istanbul toplumu ve gelecek nesil için, demokrasimiz ve kara lekenin silinmesi için seçimin tekrarlanmasi gerekmektedir" ifadelerini kullandi.

Aydogmus, sunlari söyledi:

"ALDIGIM OYLARIN BASKA PARTIYE KAYDIRILDIGI ASIKARDIR"

"Istanbul'daki tüm sandiklarda bana verilen oylarin bir kismi, kasitla sandik kurullari baskanlari tarafindan farkli siyasi partiler adina kaydedilmis ve sandik sonuç tutanaklarina da bu sekilde geçmistir. 39 ilçede herhangi bir sandik tutanagi ve çetelesi verilmedigi gibi itiraz süresi de bildirilmemistir. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldigim oylarin baska bir siyasi partiye kaydirildigi asikardir. Bu nedenle magdur edilmekteyim."

Dilekçesini sunmasinin ardindan gazetecilere açiklama yapan Aydogmus, 31 Mart'ta 262 oy aldigini, bu seçimde ise aldigi oylarin 92'ye düstügünü dile getirdi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım