SON DAKİKA

Emlak

Sishane Meydani Projesi Saskinlik Yaratti

6 milyonluk projede sasirtan detay ''Proje ile alakasi yok''

26 Mayıs 2019 09:48
Sishane Meydani Projesi Saskinlik Yaratti

Istanbul Sishane Meydani’nda bir süredir devam eden meydan düzenleme çalismasi geçtigimiz aylarda tamamlandi. Ortaya çikan manzara görenleri saskina çevirdi. Projede çizilen görüntüsünden çok uzak olan meydanin en dikkat çeken bölümü 'yesillendirme' çalismasi oldu. Sishane Meydani düzenlemesini de içeren proje IBB tarafindan 6 milyon liraya ihale edilmisti.

“Beyoglu Sishane Meydani ve çevresi düzenleme insaati” için IBB Yapi Isleri Müdürlügü 18 Eylül 2017'de ihaleye çikti. 86 kalemden olusan isin ihalesini, 6 milyon 16 bin 267 liralik teklifi veren Yapi Grup Insaat Petrol Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi kazandi.

ÇALISMA GEÇTIGIMIZ AY SONA ERDI

Sirket ile 30 Kasim 2017 ile 25 Eylül 2018 tarihleri arasinda kapsayan sözlesme imzalandi.

Çalismanin Sishane Meydani bölümü geçtigimiz aylarda tamamlandi ve ortaya ilginç bir manzara çikti.

PROJE GÖRSELLERI ILE YAPILAN ARASINDA FARK VAR!

IBB'nin Smart City Projeler sitesinde yer alan proje görselleri ile su an ortaya çikan görüntü arasinda daglar kadar fark var. Meydan düzenlemesi de planlanan yesil doku da projede çizildigi gibi yapilmamis.

SOSYAL MEDYADA DA TEPKI ÇEKTI

Yenikapi-Haciosman Metrosu'nun Sishane çikisinda bulunan meydandaki görüntü karsisinda saskina dönen vatandaslar garip yesil bitkilerin fotograflarini çekip sosyal medyada paylasarak tepkilerini gösteriyorlar.

12 DÖNÜMÜ KAPSIYOR

IBB'nin sitesinde yer alan bilgilere göre proje Sishane Meydani olarak bilinen Beyoglu sinirlari içerisinde yaklasik 12 dönümlük alani kapsiyor. Is, Taksim Meydani ve Sishane Meydani ile bu meydanlara erisimi saglayan Mesrutiyet Caddesi'ni de kapsiyor. Projede, 500 metrekare mermer, 4 bin 500 metrekare granit ve 800 metrekare bazalt tas olmak üzere toplam 12 bin metrekare dogal tas döseme yapilacakti.

 

Kaynak : Sözcü

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım