SON DAKİKA

Güncel

Son dakika! Mevlüt Çavuşoğlu: F-35 programından çıkarılmadık

Son dakika! ABD ile yaşanan S-400 krizine ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'F-35 programından çıkarılmadık. Sadece personelle ilgili bazı adımlar atıldı' dedi.

22 Temmuz 2019 11:31
Son dakika! Mevlüt Çavuşoğlu: F-35 programından çıkarılmadık

ABD ile yaşanan S-400 krizine ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) F-35 açıklamasıyla ilgili konuştu. Çavuşoğlu, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmadığını vurgulayarak "Sadece personelle ilgili bazı adımlar atıldı" diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TGRT kanalının Gündem Özel programında Batuhan Yaşar'ın sorunlarını yanıtladı. Çavuşoğlu, S-400 ve F-35 krizine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"2020'DE AKTİF HALE GELECEK"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya'dan alınan S-400 hava savunma sistemlerinin 2020 yılının ilk aylarında aktif hale getirileceğini belirtti. Çavuşoğlu, "F-35 projesinden çıkarılma konusunda bir adım yok" dedi.

"ÇIKARILMA KONUSUNDA BİR ADIM YOK"

Bakan Çavuşoğlu, "S-400'lerin kullanılması için açık olması lazım. S-400 barışı korumak için alınan bir sistem. F-35 projesinden çıkarılma konusunda bir adım yok. Diğer ortaklara baktığımızda Türkiye'nin F-35 projesinden çıkarılmasına karşılar" dedi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım