SON DAKİKA

Teknoloji

Sosyal Medya Çöktü... Bunu Firsat Bilen WWikipedia Adeta Saha Kalkti...!

Wikipedia Tekrardan Açiliyor Mu ? Sosyal Medyadan Wikipedia'ya Sert Tepki.

4 Temmuz 2019 11:33
Sosyal Medya Çöktü... Bunu Firsat Bilen WWikipedia Adeta Saha Kalkti...!

Wikipedia’nin kurucularindan Amerikali yazilim gelistiricisi Larry Sanger, 4-5 Temmuz tarihlerinde sosyal medya grevine davet ediyor.

Web sitesinden “Declaration of Digital Independence” (Dijital Bagimsizlik Beyani)baslikli bir metin yayimlayan ve insanligin büyük dijital imparatorluklar tarafindan düzenli bir sekilde kullanildigini iddia eden Sanger, iki günlük grevin büyük dikkat çekecegine inaniyor.

“4-5 Temmuz tarihlerinde sosyal medyayi kullanmayacagiz, yalnizca grevde oldugumuzu belirten paylasimlar olacak. Olan biteni görmezden gelmek mümkün olmayacak. Kolektif kaslarimizi esnetecek ve bu devasa çikarci sirketlerden bilgilerimizin, mahremiyetimizin ve kullanici deneyimlerimizin kontrolünü geri alacagiz.”

Sanger’in sitesinde greve katilmak için yapmaniz gerekenler de basitçe siralanmis. 4-5 Temmuz #SocialMediaStrike hashtag’ini paylasmaya ve isterlerse “Declaration of Digital Independence” metnini paylasarak baskalarini da bilgilendirmeye davet ediyor Larry Sanger.

Son olarak da herkesten çevresindekilere bu grevi yaymasini ve baska bir konuda paylasim yapanlari uyarmalari isteniyor. Son madde grevin kapsama alaniyla ilgili kafalarda bir soru isareti yaratiyor ama Sanger’in çagrisinin tam metnini okumak isteyenler buraya tiklayabilir.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım