SON DAKİKA

Teknoloji

Sosyal Medya Çöktü... Bunu Fırsat Bilen WWikipedia Adeta Şaha Kalktı...!

Wikipedia Tekrardan Açılıyor Mu ? Sosyal Medyadan Wikipedia'ya Sert Tepki.

4 Temmuz 2019 11:33
Sosyal Medya Çöktü... Bunu Fırsat Bilen WWikipedia Adeta Şaha Kalktı...!

Wikipedia’nın kurucularından Amerikalı yazılım geliştiricisi Larry Sanger, 4-5 Temmuz tarihlerinde sosyal medya grevine davet ediyor.

Web sitesinden “Declaration of Digital Independence” (Dijital Bağımsızlık Beyanı)başlıklı bir metin yayımlayan ve insanlığın büyük dijital imparatorluklar tarafından düzenli bir şekilde kullanıldığını iddia eden Sanger, iki günlük grevin büyük dikkat çekeceğine inanıyor.

“4-5 Temmuz tarihlerinde sosyal medyayı kullanmayacağız, yalnızca grevde olduğumuzu belirten paylaşımlar olacak. Olan biteni görmezden gelmek mümkün olmayacak. Kolektif kaslarımızı esnetecek ve bu devasa çıkarcı şirketlerden bilgilerimizin, mahremiyetimizin ve kullanıcı deneyimlerimizin kontrolünü geri alacağız.”

Sanger’ın sitesinde greve katılmak için yapmanız gerekenler de basitçe sıralanmış. 4-5 Temmuz #SocialMediaStrike hashtag’ini paylaşmaya ve isterlerse “Declaration of Digital Independence” metnini paylaşarak başkalarını da bilgilendirmeye davet ediyor Larry Sanger.

Son olarak da herkesten çevresindekilere bu grevi yaymasını ve başka bir konuda paylaşım yapanları uyarmaları isteniyor. Son madde grevin kapsama alanıyla ilgili kafalarda bir soru işareti yaratıyor ama Sanger’ın çağrısının tam metnini okumak isteyenler buraya tıklayabilir.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım