SON DAKİKA

Emlak

Sosyal medyadan tanisti, hayatini karartti

Dini nikah kiyacagini vaat eden kadin, Ahmet Günes'in toplamda 300 bin lirasini aldi

21 Mayıs 2019 14:13
Sosyal medyadan tanisti, hayatini karartti

Istanbul Ümraniye'de yasayan engelli Ahmet Günes, 'Yunanistan’da yasadigini iddia eden bir kadinin evlenme ve para vaadine kanip dolandirildi.

IHA'nin haberine göre, Ümraniye’de yasayan Ahmet Günes isimli engelli vatandasa Yunanistan'a ait bir telefon numarasindan WhatsApp mesaji atildi. Kendisini 'Aylin Emin' olarak tanitan genç kadin, ablasi ve enistesinden eziyet gördügünü, zorla evlendirildigini ve esinden de siddet gördügünü anlatti. Ahmet Günes’in kadina inanmasi üzerine ikili arasinda mesajlasma basladi. Mesajlasma bir süre sonra telefon görüsmeleri ve görüntülü konusmalara dönüstü.

GÖNÜL ILISKISI BASLADIGINA INANDI

Bu süre zarfinda Günes, Yunanistanli kadin ile arasinda bir gönül iliskisi basladigina inandi. Konusmalar devam ederken Yunanistan’daki kadin Türkiye’de kendine ait bir arsanin oldugunu ve arsayi satmak istedigini, arsanin parasini Günes’e vermek istedigini, Günes’in de bu paraya sahip çikmasini istedigini anlatti. Ayrica Türkiye’ye yerlesip, engelli vatandasla dini nikah kiyma vaadinde bulundu. Para ve dini nikah vaadine inanan Günes, kadinin Türkiye’ye gelmesini beklemeye basladi. Bu süre zarfinda kadin Ahmet Günes’ten pasaport, vize ve çesitli gerekçelerle sürekli para talebinde bulundu. Günes ise kendi imkanlariyla ve çevresinden buldugu paralari sürekli kadina gönderdi.

ÇESITLI BAHANELERLE SÜREKLI PARA ISTEDI

Aylin Emin adini kullanan kadin, arsasini satip Türkiye’ye gelecegini söylediginde talihsiz vatandas da kendisini beklemeye basladi. O gün geldiginde kadin, yaninda getirdigi paranin bazi yasal sorunlar nedeniyle gümrüge takildigini söyleyip, Günes’ten sorunun çözülmesi için tekrar para istedi. Bu asamada Içisleri Bakanligindan aradigini iddia eden bir numara da Günes’in hesabina para yattigini ve kendisinin bu konudan haberi olup olmadigini sordu. Günes, hesabinda para görmemesine ragmen haberi oldugu cevabini verdi. Euro hesabi açarak kadina para yatirmaya devam eden Ahmet Günes, kadinin para isteklerinin bitmek bilmemesi ve gönderdigi paralarin 300 bin lirayi bulmasi üzerine dolandirildigini anladi. Simdi ne yapacagini düsünen dolandirilan vatandasa geriye yazismalar ve telefonlari cevap vermeyen kadinin fotograflari kaldi.

'HER SEY MESAJLA BASLADI'

Adliyeye giden vatandas, konuyla ilgili sikayette bulundu. Kadinla tekrar iletisim kurdugunu belirten Günes, kadinin kendisini kandirmadigi konusunda israr ettigini anlatti. Ahmet Günes, hayatini kâbusa çeviren dolandiriciligi söyle anlatti: "Emekliyim, boya tesisat isleri yapiyorum. Her sey yabanci bir numaradan gelen mesajla basladi. Bir iki yazistik derken, ‘Ablam ve enistemden eziyet görüyorum. Kocama veriyorlar, kocam beni dövüyor’ dedi.

Arsasinin oldugunu, Türkiye’ye yerlesip is kurmak istedigini anlatti. Yazismalar devam etti. Arsasini sattigini söyleyip telefonda videodan çantadaki parayi gösterdi. ‘Geliyorum’ dedi, ‘Gel’ dedim. ‘Sana güveniyorum’ dedi. Biletini aldi, sabah gümrükte yakalandigini söyledi. Vergileri oldugunu söyledi. Bana Euro hesabi açtirdilar. ‘Sana güveniyorum, ne olur parama sahip çik’ dedi. Ben devamli para gönderdim. Sonra üzerine bir 70 bin daha gönderdim.

BAKANLIKTAN ARIYORUM DIYE ARADILAR

Baska numaralari da var. Içisleri Bakanligindan ariyorum diye aradilar. En son saglik sigortasi ve pasaportta kirmizi damga kaldirmak için para yatirinca anladim. Sudur, budur derken bir daire parasi gitti. Neye ugradigimi sasirdim. Biz para gelecek diye beklerken, esimden dostumdan aldigim paralar gitti. Toplam 300 bin civarinda para gitti. Euro hesabinda hiç para göremedim. ‘Ancak ben Türkiye’ye gelip islemi yapinca parayi görebilirsin’ diye kandirdi. ‘Aileni dagitma, bana dini nikahi kiy, paramin sahibi ol’ dedi. Arabami ipotek ettiler, evimi sattim. Çevreye rezil oldum, itibarim da gitti, param da gitti."

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım