SON DAKİKA

Teknoloji

Tamami 3B Yaziciyla Üretilen Çalisir Durumdaki Lamborghini Aventador

Hepimiz araba yarisi oyunlari oynamisizdir ancak oyunda gördügümüz arabalari gerçege dönüstürmek çok karsilasilmadik bir durum. Fizikçi Sterling Backus ise oglunun istegi üzerine 3B yazici kullanarak Lamborghini üreterek bunu basardi.

9 Ekim 2019 10:44
Tamami 3B Yaziciyla Üretilen Çalisir Durumdaki Lamborghini Aventador

Fizikçi Sterling Backus'un oglu, bir Xbox oyunu olan Forza'da Lamborghini Aventador kullandiktan sonra babasina "Biz de bu arabadan yapabilir miyiz?" sorusunu sordu. Çogu baba, bu soruya gülerdi ya da alayli bir cevap verirdi fakat fizikçi Backus, "Tabii ki"yanitini verdi. Ortaya çikan muhtesem eser, bu hafta itibariyle sürülebilir durumda.

Colorado’daki KMLab’de bilim insani olan Backus ve 11 yasindaki oglu, projeyi “Interceptor” olarak adlandirdi. Aracin yaklasik 20.000 dolarlik bir maliyeti var. Backus, çelik sasiyi elle insa etti ve güç için Corvette'in LS1 V8'ini kullandi. Panel tasarimlarini çevrimiçi tasarim toplulugu GrabCAD araciligiyla buldu ve sonra bunlari 3B baski için degistirdi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım