SON DAKİKA

Teknoloji

Tamamı 3B Yazıcıyla Üretilen Çalışır Durumdaki Lamborghini Aventador

Hepimiz araba yarışı oyunları oynamışızdır ancak oyunda gördüğümüz arabaları gerçeğe dönüştürmek çok karşılaşılmadık bir durum. Fizikçi Sterling Backus ise oğlunun isteği üzerine 3B yazıcı kullanarak Lamborghini üreterek bunu başardı.

9 Ekim 2019 10:44
Tamamı 3B Yazıcıyla Üretilen Çalışır Durumdaki Lamborghini Aventador

Fizikçi Sterling Backus'un oğlu, bir Xbox oyunu olan Forza'da Lamborghini Aventador kullandıktan sonra babasına "Biz de bu arabadan yapabilir miyiz?" sorusunu sordu. Çoğu baba, bu soruya gülerdi ya da alaylı bir cevap verirdi fakat fizikçi Backus, "Tabii ki"yanıtını verdi. Ortaya çıkan muhteşem eser, bu hafta itibariyle sürülebilir durumda.

Colorado’daki KMLab’de bilim insanı olan Backus ve 11 yaşındaki oğlu, projeyi “Interceptor” olarak adlandırdı. Aracın yaklaşık 20.000 dolarlık bir maliyeti var. Backus, çelik şasiyi elle inşa etti ve güç için Corvette'in LS1 V8'ini kullandı. Panel tasarımlarını çevrimiçi tasarım topluluğu GrabCAD aracılığıyla buldu ve sonra bunları 3B baskı için değiştirdi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım