SON DAKİKA

Ulusal Haber

Tekirdağ’dan Ukrayna’ya 9 Tır İnsani Yardım Gönderildi

Rusya'nın Saldırı Düzenlendiği Ukrayna’da Meydana Gelen Gelişmeler Çerçevesinde Afad (afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) Tarafından Hazırlanan İçerisinde İnsani Yardım Malzemesi Bulunan 4 Adet Tır Daha Tekirdağ’da Bulunan Afad Lojistik Merkezinden Ukrayna’ya Gönderildi.

27 Şubat 2022 16:01
Tekirdağ’dan Ukrayna’ya 9 Tır İnsani Yardım Gönderildi

Rusya saldırısı altındaki Ukrayna’ya Tekirdağ’dan dün gönderilen 5 tır insani yardımın yanı sıra bugün de 4 adet yardım tırı daha yola çıktı. 


Rusya’nın saldırı düzenlediği Ukrayna’da meydana gelen gelişmeler çerçevesinde AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) tarafından hazırlanan, içerisinde insani yardım malzemesi bulunan 4 adet tır daha Tekirdağ’da bulunan AFAD Lojistik Merkezinden Ukrayna’ya gönderildi. 


Saldırı altındaki Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkan tırlarda, bin 600 gıda kolisi, bin 680 battaniye, 200 yatak, 240 adet çadır benzeri insani yardım malzemesi bulunuyor. Tekirdağ’da bulunan AFAD Lojistik Merkezinden dün de 5 adet yardım tırı Ukrayna’ya uğurlanmıştı. 
 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım