SON DAKİKA

Dünya

Türkiye - Suriye Savaşı Büyük Yankı Uyandırdı Türkiye ile Suriye Savaşa Girecek mi?

Türkiye-Suriye son durum Nedir Türkiye İle Suriye arasında geçen olaylar krize dönüşecekmi İki ülke arasındaki gerginlik devam ediyor Bu gerginlik savaşa dönüşecek mi?

2 Temmuz 2019 14:17
Türkiye - Suriye Savaşı Büyük Yankı Uyandırdı Türkiye ile Suriye Savaşa Girecek mi?
https://www.haberclick.com/

Türkiye ile Suriye birbirlerine sınır olan iki komşu ülke arasında geçen gergin günler sonucunda Türkiye'nin İdlib'e girmesi an meselesi Türkiye Suriye İçerisinde Kalan İdlib'e girecek mi yoksa girmeyecek mi? Hilal taktiği uygulayarak İdlib'i adeta bir çember içine alan Türkiye ilerdeki zamanlarda İdlib'e girecek mi yoksa zamananınımı bekleyecek. 

https://www.haberclick.com/

Türkiye birçok zırhlı aracı ve üstdüzey birliklerini yollayarak resmen İdlib'e girmiş bulunmakta Suriye'de buna karşılık S-200 lerini göndermesi sonucu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan :"Eğer Suriye hemen attığı füzeleri kesmezsse yaptırımlarımız ağır olacak."Daha sonraki zamanlarda ise bunun dönüşülmesi imkansız bir yol alıcağı söyleniyor.

https://www.haberclick.com/

Rusya Cumhurbaşkanı Vlademir Putin Eğer Türkiye Suriyeye girerse bizdende yaptırımları olacaktır dedi.İki ülke arasında bir kriz söz konusu Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump Türkiyeyi desteklediğini söyledi. Bu arada Türkiye'de Rusya'dan S-400 alacağı sırada bu krizin yaşanması bütün olayların gidişatını etkiliyebilirBu Ülkelerin savaşa girmeleri an meselesi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım