SON DAKİKA

Egitim

Üniversiteliye is firsati .

7 ayda 160 bin üniversite mezunu ise yerlesirken, gençlerin istihdam imkanlari artirilacak. Üniversite mezunlarinin is bulmasini kolaylastiracak özel takip merkezi kurulacak..

21 Ağustos 2019 11:15
Üniversiteliye is firsati .

Hükümet, egitimli genç nüfustaki issizlik oranini asagi çekmek için dügmeye basti. Ilçelerde de üniversite mezunlarinin is bulmasi için takip merkezi kuruluyor. Ilk 7 aylik dönemde yüzde 42 artisla yaklasik 160 bin üniversite mezunu ise yerlestirilirken, gençlere yönelik istihdam firsatlari artirilacak. Bu yil üniversite mezunlarina yönelik özel istihdam izleme arastirmalari yapilacak. Buna iliskin takip sistemi kurulacak. ISKUR, internet üzerinden mesleki rehberlik hizmetleri verecek. Üniversite mezunlarina meslek egitimi verilecek. Özellikle havacilik, sanayi, teknoloji gibi alanlarda is firsatlari seminerleri ile gençlere firsat kapisi aralanacak. Yeni ortaya çikan meslek, sektör ve beceriler belirlenerek bunlarin isgücü piyasasina uyumu için strateji hazirlanacak.
 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım