SON DAKİKA

Yasam Alanlarina Girmek Isteyen Sirketleri, Ölümle Tehdit Ettiler!

Ekvador'da yasayan Waorani halki, ormanlarina girmeyi planlayan çok uluslu petrol sirketlerini, av tüfegi ve mizraklarla vurmaya yemin etti.

29 Nisan 2019 12:14
1 Ekvador'da yasayan Waorani halki, hükümetin Amazon ormanlarinda degerlendirmeyi planladigi verimli araziler için harekete geçti.

Ekvador'da yasayan Waorani halki, hükümetin Amazon ormanlarinda degerlendirmeyi planladigi verimli araziler için harekete geçti.

2 Topraklarini, kanlarinin son damlasina kadar koruyacagini söyleyen Waoraniler, ormanlarina girmeyi planlayan petrol sirketlerini, av tüfegi ve mizraklarla vuracagina yemin etti.

Topraklarini, kanlarinin son damlasina kadar koruyacagini söyleyen Waoraniler, ormanlarina girmeyi planlayan petrol sirketlerini, av tüfegi ve mizraklarla vuracagina yemin etti.

3 Yasam alanlarini, tipki atalari gibi savasarak koruyacagini söyleyen halk, konuyu Ekvador mahkemesine kadar götürdü.

Yasam alanlarini, tipki atalari gibi savasarak koruyacagini söyleyen halk, konuyu Ekvador mahkemesine kadar götürdü.

4 Bir eyalet yargici, hükümetin ilerleyisini engelleyen ve yasal zorunluguna karsi gelen kabile halkinin tutuklanmasi gerektigini belirtti.

Bir eyalet yargici, hükümetin ilerleyisini engelleyen ve yasal zorunluguna karsi gelen kabile halkinin tutuklanmasi gerektigini belirtti.

5 Ancak Amazon kabileleri, vatanlarini yok etmek isteyen istilacilari, mizraklar ve zehirli tüfeklerle vurmaya bir hayli kararli...

Ancak Amazon kabileleri, vatanlarini yok etmek isteyen istilacilari, mizraklar ve zehirli tüfeklerle vurmaya bir hayli kararli...

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  • Önerilen Haberler

  • Foto Galeri Haberler

Web Tasarım