SON DAKİKA

Magazin

YKS tercih sonuçlari için tarih belli oldu! 2019 YKS tercih sonuçlari ÖSYM tarafindan açiklandi mi?

YKS tercih sonuçlari için ÖSYM baskani tarafindan gelen sonuçlarin bayramdan önce açiklanacagini duyurusu ögrencileri ve velileri heyecanlandirdi. Tercih islemlerini tamamlayan milyonlarca ögrenci ÖSYM’nin açiklayacagi sonuçlari bekliyor. Hayalindeki üniversite için uzun maratonun sonuna gelen ögrenciler istedikleri üniversiteye yerlesmeleri halinde kayitlarini yaptiracak, aksi durumda yerlesemeyen adaylar ise ek yerlestirme bekleyecek. Iste YKS tercih sonuçlari detaylari...

6 Ağustos 2019 15:49
YKS tercih sonuçlari için tarih belli oldu! 2019 YKS tercih sonuçlari ÖSYM tarafindan açiklandi mi?

YKS sonuçlari için nefesler tutuldu ve yapilan açiklamaya göre YKS sonuçlari için çok kisa bir süre kaldi. YKS tercih sonuçlarinin açiklanmasi ardindan istedikleri üniversiteye yerlesenler kayitlarini yaptiracak, yerlesemeyen adaylara ise ya ek yerlestirme bekleyecek ya da bir yil daha hazirlanacak. Ölçme, Seçme ve Yerlestirme Merkezi (ÖSYM) Baskani Prof. Dr. Halis Aygün, Yüksekögretim Kurumlari Sinavi (YKS) tercih sonuçlarinin Kurban Bayrami’ndan önce açiklanacagini bildirdi.

YKS TERCIH SONUÇLARI BU HAFTA AÇIKLANACAK

Ölçme, Seçme ve Yerlestirme Merkezi (ÖSYM) Baskani Prof. Dr. Halis Aygün, Yüksekögretim Kurumlari Sinavi (YKS) tercih sonuçlarinin Kurban Bayrami’ndan önce açiklanacagini bildirdi. Aygün, Twitter hesabindan yaptigi paylasimda, “YKS tercih sonuçlarinin açiklanmasi için attiginiz tweetleri okuyorum. Bazi tweetler gerçekten yaratici. Ülkemizin gelecegi siz gençlerimiz için hiç durmadan çalisiyoruz. Sonuçlari da bayramdan önce açiklayacagiz” ifadelerini kullandi.

YKS tercih sonuçları için tarih belli oldu! YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

YERLESEMEYENLER IÇIN BIR SANS DAHA OLACAK

YKS ek yerlestirme süreci, YKS tercih sonuçlarinin açiklanmasindan sonra baslayacak. Ek yerlestirme tarihleri ÖSYM tarafindan duyurulacak. Ek yerlestirmede, ön lisans ve lisans programlarina merkezi genel yerlestirmedeki en küçük puanlarinin altinda puani olan aday yerlestirilmeyecek. Kesin kayit sonunda kontenjan açigi kalan programlara ön kayitla ögrenci alinmayacak. Ek yerlestirme tercih ücreti 20 lira olacak. ÖSYM Yönetim Kurulunun Ocak 2019 tarihli karari geregi, sehit esi, sehit çocugu, gazi, gazi esi ile gazi çocuklarindan ek yerlestirme ücreti alinmayacak.

ÜNIVERSITE KAYITLARI NE ZAMAN?

Üniversite kayitlarinin 19 Agustos’ta baslamasi bekleniyor.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım