MHRS randevu geçmişi nasıl silinir?

25.9.2017  09:32 Sağlık
MHRS randevu geçmişi nasıl silinir?


MHRS hastane randevusunu aldınız ve muayenenizi oldunuz. Ardından MHRS hastane randevu geçmişinizi silmek istiyorsunuz. Peki MHRS hastane randevu geçmişi nasıl siliniyor?

Yaşadığımız zaman boyunca karşılaştığımız bazı problemler birtakım sıkıntılar vardır. Bu problemlerle karşılaştığımızda yapacak olduğumuz işlemlerin süresi uzayabilir ve ya gecikebilir. Son dönemlerde de oldukça rövanşta olan teknolojik gelişmenin gelmesiyle büyüyen online internet sistemi yediden yetmişe her vatandaş tarafından aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Vatandaşlar olarak bizler bu teknolojik gelişmelerden dilediğimiz şekilde yararlanabilir, işlemlerimizi bu amaç doğrultusunda gerçekleştirebiliriz

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

MHRS'nin açılı olan Merkezi sağlık bakanlığı tarafından faaliyete dökülen online merkezi hastane randevu sistemi olarak bilinmektedir. Sistemden randevu almaj istiyor iseniz sizden istenen bilgiler TC. Kimlik Numaranız ve size özel olarak verilmiş bir parola ile direkt olarak randevu almak istediğiniz hastaneden sistem üzerinden randevu alabilirsiniz. MHRS ; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı olarak 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinden randevu almak için ALO 182 MHRS çağrı merkezini arayarak canlı operatör yardımıyla dilediğiniz hastaneden randevu almanız mümkün olacaktır.

İlk olarak internet üzerinden MHRS hastane randevu nasıl alınır sizler için derleyip yazdık. İnternet aracılığı ile MHRS hastane randevu almak istiyorsanız MHRS sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra siteye giriş yaptığınız sayfada sizlerin dilediğiniz şehirden dilediğiniz hastaneden randevu almanız mümkün olacaktır. İlk olarak MHRS hastane randevu almanız için şehir seçmeniz gerekmektedir daha sonraki yapılması gerek adım ise bir hastane seçmeniz gerekmektedir. Hastaneyi seçtikten sonra sayfada hastane ile ilgili bütün bilgiler mevcut ve güncel bir şekilde bulunmaktadır. Hastanenin telefon numarası, adresi, konum bilgisi, ve halk dilindeki adı gibi bütün bilgilerinden yararlanmanız mümkün olacaktır. Hastane bilgilerinin alt kısmında randevu almak için tıklayınız yazısına tıklayarak TC. kimlik Numaranız ve size özel bir parola ile istediğiniz hastaneden dilediğiniz hekimden randevu almanız mümkün olacaktır. Fakat MHRS hastane randevu almak için sistemde üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Sistemde bulunan üye olmak istiyorum yazısına tıklayarak sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde yazarak sistemde üyeliğinizi oluşturmanız mümkün olacaktır. Sisteme üyeliğinizi yaptığınız takdirde yukarıda yazdığımız hastane alma işlemleriniz kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Artık bu işlemler sayesinden hastaneye gidip saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan internet aracılığı ile MHRS hastane randevu alabileceksiniz. İnternet aracılığını tercih etmiyor ve arayarak MHRS (merkezi hastane randevu sistemi) üzerinden randevu almak istiyor iseniz ALO 182 MHRS hastane randevu alma hattını arayarak randevu alabilirsiniz. Numarayı tuşladıktan sonra sizinle konuşacak olan bir operatör sizden birtakım bilgiler isteyecektir. Sizde bu bilgileri söyleyerek operatör aracılığıyla hastane ve hekimin uygun olduğu bir tarihe yönlendirileceksiniz. Böylece MHRS hastane randevu işleminizi tamamlamış olacaksınız.

YORUMLAR

Bağlantılar: Sağlık

Çok Okunan Haberler

Yandex.Metrica 10290