Sancaktepe'de vatandaşlara 10 ton hamsi ikram edildi

25.12.2017 15:07 Güncel

Sancaktepe Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Hamsi Festivali’nde 10 ton hamsi dağıtıldı

Sancaktepe Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Hamsi Festivali’nde 10 ton hamsi dağıtıldı. Festivale katılan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Hamsi bir vesile ama bizler burada muhabbet ortamının oluşturulmasına gayret ediyoruz” dedi.

Samandıra Meydanı’nda gerçekleşen festivale AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir ile çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde hamsi yemek isteyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu. 10 ton hamsi dağıtılan festivalde 20 bin vatandaş ekmek arası hamsi yemenin keyfini çıkardı. Şenlik havasında gerçekleşen festivalde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü horon ekibi performansı ile izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Sancaktepe'lilere bu eşsiz lezzetin sunumunda katkıları bulunun Fatih Restaurant katılımın yoğun olmasına rağmen katılımcıları bekletmemek için yoğun bir gayret göstermeleri gözden kaçmadı. 

Samandıra Atayolu Caddesi'nde Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı İsmail Erdem, Karadeniz'in ortak damak tadı olan hamsiyi, bu yıl ikincisini organize ettikleri festivalle ilçe sakinleri ile buluşturduklarını söyledi.

Erdem, hamsinin Karadeniz mutfağının vazgeçilmez ürünü olduğunu ifade ederek, "Karadenizli komşu ve hemşehrilerimiz pilavıyla, tatlısıyla, turşusuyla ve kızartmasıyla farklı alanda hamsiden vazgeçmeyip kullanıyorlar. Hamsinin varlığını Sancaktepe'deki komşularımıza tekrar hissettiriyoruz. Zaman zaman farklı yöresel yemek günleri de düzenledik ama hamsiye olan ilgi her geçen gün artıyor." diye konuştu.

Konuşmasının ardından Erdem, ızgaralarda pişirilen hamsileri ekmek arası yaparak vatandaşlara ikram etti.

Festivale katılan vatandaşlar, hamsi ikramının ardından alanda çalınan Karadeniz yöresine has müzikler eşliğinde eğlendi.

Etkinlikte, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ile Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu da yer aldı.

Videoyu İzle
Gazete Manşetlerini Oku
Sancaktepe'de vatandaşlara 10 ton hamsi ikram edildi
YORUMLAR

Bağlantılar:

Çok Okunan Haberler

Yandex.Metrica 11331