Twitter Şifreniz Çalınabilir

25.9.2017  09:32 Teknoloji
Twitter Şifreniz Çalınabilir


Twitterden gelen mesaja dikkat! Parolanızı çalınabilir.

"Twitter sana direkt mesaj gönderdi" uyarısına dikkat!

Twitter kullanıyorsanız ve size şöyle bir mesaj geldiyse sakın açmayın.  Bu yöntemle twitter şifrenizi ele geçiriyorlar ve hesabınız kötü niyetli kişilerin eline geçmiş oluyor. Bu virus yeni türemiş olmasına rağmen şu ana kadar 25.000 üzerinde kullanıcı bu saldırı yüzünden hesaplarını kaptırmış durumda.


Virus Twitter Şifrenizi nasıl çalıyor?

Twitter sana direkt mesaj gönderdi uyarısını tıkladıktan sonra 
''şarkı harikaymış ;)'' ya da ''bu şarkı benden sana :)'' şeklinde gönderilen mesajda, gelen linkede tıkladığınız zaman sizi Twitter oturum açma sayfasına yönlendiriyor. Ancak yönlendirildiğiniz bu sayfa aslında sahte bir sayfa. Eğer siz de Twitter hesabınız ile bu sayfaya giriş yaparsanız, sizin de nur topu gibi bir virüsünüz oluyor, aynı mesaj sizin profilinizden takip eden arkadaşlarınıza gönderiliyor.

 src="http://cdn.webtekno.com/custom/images/tww.jpg" style="box-sizing: border-box; -webkit-tap-highlight-color: transparent; border-style: none; max-width: calc(100% + 60px): height: 666px; color: rgb(34, 34, 34): font-family: PTSans; font-size: 18px; letter-spacing: -0.2px; width: 728px;"><br></p> 
                    <a itemprop="relatedLink" href=Gazete Manşetlerini Oku
YORUMLAR

Bağlantılar:

Çok Okunan Haberler

Yandex.Metrica 10270