SON DAKİKA

Teknoloji

64 Megapiksel Kameralı Telefonlar Geliyor!

Akıllı telefonlar artık iyiden iyiye dijital fotoğraf makinelerinin yerini aldı. Fotoğraf yeteneği ile dikkat çeken bu telefonlar her geçen gün güçlenerek birbiriyle daha sıkı bir rekabete giriyor. Bu rekabeti kızıştıran hamle Samsung’tan geldi. Samsung 64 megapiksel çözünürlüğündeki kamera sensörünü duyurdu. 64 megapiksel kameralı telefon modelleri geliyor.

9 Mayıs 2019 11:34
64 Megapiksel Kameralı Telefonlar Geliyor!

Samsung 64 megapiksel kameralı telefon modelleri için üretime başlıyor. Samsung akıllı telefonlar için üreteceği yeni kamera sensörünü duyurdu. Mevcut 48 megapiksellik sensör gibi 0.8μm piksel özelliğini kullanacak olan yeni sensör 64 megapiksel çözünürlüğe sahip. Peki, bu ne anlama geliyor hemen onu açıklayalım. Akıllı telefonlar için daha fazla ışık yakalayabilen, fiziksel olarak ise daha büyük bir sensör geliyor.

ISOCELL Bright GW1 isimli yeni sensör mevcut 48 megapiksellik sensör gibi çalışacak. Yeni sensör aynı zamanda tam çözünürlüklü 64 megapiksel çekimlerde renk filtresini deşifre edebilecek. Bu sensörün Sony‘nin IMX586 48 megapiksel sensörü benzer özelliklere de sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung, 64 megapiksel çözünürlüğündeki yeni sensörünün seri üretimine yılın ikinci yarısından itibaren başlayacak. Bu da 2019 yılının sonlarında çıkacak amiral gemisi modellerde bu sensörü görebileceğimiz anlamına geliyor. Pazarı lideri olan Sony‘ye karşı elini kuvvetlendiren Samsung, 64 megapiksel kameralı telefon modelleriiçin ilk adımı attı diyebiliriz.

Samsung, Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi Uzak Doğulu akıllı telefon üreticileri 48 megapiksel çözünürlüğe sahip kameraları mevcut olarak kullanıyor. Yeni sensör ile birlikte ilk adımı hangileri atacak, yılın sonuna doğru göreceğiz.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım