SON DAKİKA

Ekonomi

Amasya’da ’Su’ya Büyük İndirim: 1 M3 Su 1 Lira

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ve Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Su İndirimi Çağrıları Üzerine Suyun Sudan Ucuz Olduğu Kentte 1,20 Lira Olan İçme Suyu Ücretini 1 Liraya İndirdiklerini Açıkladı.

17 Şubat 2022 19:25
Amasya’da ’Su’ya Büyük İndirim: 1 M3 Su 1 Lira

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ’su indirimi’ çağrıları üzerine suyun sudan ucuz olduğu kentte 1,20 lira olan içme suyu ücretini 1 liraya indirdiklerini açıkladı. 

"En ucuz su Amasya’da" 


Bir yıl önce 2,20 lira olan su ücretini yüzde 50 indirerek 1,20 TL’den sattıklarını hatırlatan MHP’li Başkan Sarı, “Zaten Türkiye’de en ucuz suyu veren bizdik. Talimatlar üzerine bu suyun fiyatını 1 liraya indirdik. En ucuz su faturası Amasya’dadır” dedi. 


Son 3 yıldır Ramazan aylarında ve dini bayram günlerinde halkın bütçesine destek olmak için su ücreti almadıklarını hatırlatan Mehmet Sarı, yağışların yüzleri güldürdüğü, bu kış döneminde de kentte ikamet eden üniversite öğrencilerinin su faturalarını belediye olarak karşıladıklarını açıkladı. 
 

Amasya’da ’Su’ya Büyük İndirim: 1 M3 Su 1 Lira

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım