SON DAKİKA

Dış Haber

Bağdat’ta İki Ayrı Patlama: 2 Yaralı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta meydana gelen iki ayrı patlamada 2 kişi yaralandı.

17 Ocak 2022 07:53
Bağdat’ta İki Ayrı Patlama: 2 Yaralı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta meydana gelen iki ayrı patlamada 2 kişinin yaralandığı bildirildi. 


Irak’ın başkenti Bağdat’ta iki yarı patlama meydana geldi. Patlamalardan birinin başkentin merkezindeki el-Kerrade bölgesindeki Vasik Meydanı’nda yer alan Cihan Bankası önünde meydana geldiği ve patlama sonucu bankayı korumakla görevli 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı aktarıldı. Patlamada olay yerinde bulunan bir aracın da hasar gördüğü belirtildi. 


İkinci patlamanın ise Irak Ulusal Tiyatro yakınında bulunan alkol satan bir dükkanın önünde meydana geldiği ifade edildi. Söz konusu patlamada ölen ya da yaralanan olmadığı, sadece maddi hasar meydana geldiği kaydedildi. 


Son birkaç gündür şiddet eylemlerinin arttığı Bağdat’ta geçen hafta Irak Meclis Başkanı Muhammed Halbusi başkanlığındaki Takaddüm Hareketi, Sünni lider Hamis Hançer başkanlığındaki Azim Hareketi ve Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi ofislerine saldırı düzenlenmişti. 
 

Bağdat’ta İki Ayrı Patlama: 2 Yaralı

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım