SON DAKİKA

Kültür Sanat

Can Yücel Kültür Festivali Çok Güzel Görüntülerle Başladı

MUĞLA'nın Datça ilçesinde düzenlenen Can Yücel Kültür Sanat Festivali, bugün açıldı.

26 Nisan 2019 15:52
Can Yücel Kültür Festivali Çok Güzel Görüntülerle Başladı

MUĞLA'nın Datça ilçesinde Can Yücel Kültür Sanat Festivali, bugün başladı.

Datça Kültür Sanat Dayanışma (DKSD) Grubu tarafından Datça Belediyesi'nin desteğinde 26- 28 Nisan tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen festivalin açılış töreni, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Törene, Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, şair, yazar ve tiyatro sanatçıları ile vatandaşlar katıldı. Datçalı iş insanları, esnaf ve yerel halkın dayanışmasıyla imece usulü gerçekleştirilen festivalde, 3 gün boyunca, şiir dinletileri, konserler, imza günleri, tiyatro ve halk oyunları gösterileri, sokak müziği, sergiler, söyleşiler yer alacak. Festival, 28 Nisan Pazar günü Hızırşah'ta yapılacak piknikle sona erecek.

Datça Belediye Başkanı Uçar, kentlerin öyle ya da böyle bir şekilde gelişebileceğini, ancak gerçek gelişmişliğin kültür ve sanatla olacağını söyledi.

Uçar'ın konuşmasından sonra, Datça Kent Konseyi Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisi büyük beğeniyle izlendi. Festival çerçevesinde meydanda kurulan stantlarda, Datça'nın yöresel ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapıldı.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım