SON DAKİKA

Magazin

Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla gündeme bomba gibi düşen eski eş Yağmur Sarnıç hakkında karar çıktı

Eski milli futbolcu Emre Aşık' öldürme teşebbüsüyle suçlanan Yağmur Sarnıç'a ve diğer üç sanığa beraat kararı verildi.

4 Kasım 2021 17:44
Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla gündeme bomba gibi düşen eski eş Yağmur Sarnıç hakkında karar çıktı

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşmaya Emre Aşık ve avukatı Funda Sadıkahmet Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nden talimatla katıldı. Yağmur Sarnıç'ın katılmadığı duruşmada,  Sanık Baycan Şenürek ise SEGBİS sistemi ile duruşmada hazır edildi.

Sanıkların cezalandırılmasını talep eden müşteki Emre  Aşık, sanıklardan Erdi Sungur’un kendilerinden para istediğini,  Sungur’un kendisine ‘Bana para vermezseniz, yarım bıraktığım işi tamamlayacağım’ dediğini söyledi. 

Aşık'ın avukatı Sadıkahmet, "Erdi Sungur, Emre Aşık ve beni öldüreceğini, merminin adaletten daha hızlı olduğunu söyledi." dedi.  Emre Aşık’ın mezarını buraya kazacağız diye tarla görüntüsü gösterdiğini ifade eden avukat Sadıkahmet, "Hepimiz hala ölümle tehdit ediliyoruz. Evladımı öldürmekle tehdit ediyor. Birileri ölmeden adaletin yerini bulmasını istiyorum"  şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti ise 3 sanık hakkında da suçunun unsuları oluşmadığından ayrı ayrı beraatlerine karar verdi.

Duruşma çıkışında basın açıklaması yapan Avukat Funda Sadıkahmet, "Sanık Yağmur Sarnıç ve Erdi Sungur jandarma tarafından yakalanmamış olsaydı İstanbul'a ulaşıp müvekkilimizi öldürebilirlerdi. Karara çok üzüldük, çok yanlış bir karar. Ceza almaları için öldürülmemiz mi gerekiyordu? Bir insan hayatı bu kadar ucuz değil" ifadelerini kullandı. 

Kararı istinafa götüreceklerini dile getiren Aşık, "Sanıkların jandarma kontrolünde yakalanmaları, ellerine geçen silahlar, önemli tanık ifadeleri var. Bunlara rağmen suçun unsurları oluşmadı diye ceza almadılar. " şeklinde konuştu.

 İddianamede, şüpheli Erdi Sungur ve Yağmur Sarnıç'ın müşteki Emre Aşık'ı öldürmek amacıyla silah temin etme ve müştekiyi öldürdükten sonra gömmek amacıyla yer temin etmeye çalıştıkları öne sürülmüştü. Öte yandan, Erdi Sungur'un "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan, Yağmur Sarnıç'ın ise "Eşi kasten öldürmeye teşebbüs suçuna azmettirme" suçundan ayrı ayrı 9 yıldan 15'er yıla kadar hapsi talep ediliyordu.


 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım