SON DAKİKA

Ulusal Haber

Engelli Bireyin Temsili Askerlik Yaptığı Uygulamada Aranması Olan 2 Şahıs Yakalandı

Sakarya’nın Kocaali İlçesinde ‘temsili Askerlik’ Uygulaması Çerçevesinde Kekeme Ve Doğuştan Sağ Elinin Orta Parmağı Olmayan 42 Yaşındaki Vatandaşın Hayali Gerçek Oldu. u. Jandarma Üniforması Giyen Vatandaşın, Gbt Ve Plaka Sorgulaması Yaptığı Uygulamada İse Aranması Olan 2 Şahıs Yakalanarak Gözaltına Alındı.

18 Mayıs 2022 13:49

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde 42 yaşındaki vatandaşın askerlik hayali, ’Temsili Askerlik’ uygulaması çerçevesinde gerçek oldu. Jandarma üniforması giyen vatandaşın, GBT ve plaka sorgulaması yaptığı uygulamada ise aranması olan 2 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 


Türk Silahlı Kuvvetlerinin, engelli vatandaşlar için başlattığı Temsili Askerlik uygulaması çerçevesinde askerlik hayali olan vatandaşlar 1 günlüğüne üniformayı giyerek askerlik yaptı. Bu doğrultuda, Sakarya’nın Kocaali ilçesinde yaşayan ve kekeme ile doğuştan sağ elinin orta parmağı olmadığı için askerlik yapamayan 42 yaşındaki Kani Genç’in hayali de gerçek oldu. Jandarma üniforması giyen Genç, annesinin elini öptükten sonra Caferiye Mahallesi’nde yapılan denetimlere katıldı. 98 araç, 207 kişinin kontrol edildiği denetime katılan Genç, plaka ve GBT sorgulaması yaptı. 
Öte yandan, jandarma üniforması giyen vatandaşın katıldığı denetimde aranması olan 2 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 
 


Engelli Bireyin Temsili Askerlik Yaptığı Uygulamada Aranması Olan 2 Şahıs Yakalandı
Engelli Bireyin Temsili Askerlik Yaptığı Uygulamada Aranması Olan 2 Şahıs Yakalandı
Engelli Bireyin Temsili Askerlik Yaptığı Uygulamada Aranması Olan 2 Şahıs Yakalandı Engelli Bireyin Temsili Askerlik Yaptığı Uygulamada Aranması Olan 2 Şahıs Yakalandı

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım