SON DAKİKA

Yaşam

Günlerdir aranan kadın ölü olarak bulundu

Müge Anlı, kadına yönelik şiddeti bir kez daha gözler önüne serdi. Anlı, bir kadının daha derede ölü bulunmasının ardından daha fazla sessiz kalamadı.

3 Kasım 2021 16:47
Günlerdir aranan kadın ölü olarak bulundu

Kadınların sürekli maruz kaldığı psikolojik ve fiziksel şiddete tepki gösteren Anlı, "Nedir bu ülkede bu kadınların çektiği? Artık yeter" dedi.

 Sosyal sorumluluk projeleri ve çözüme kavuşturduğu pek çok konuyla  adından sıkça söz ettiren, reyting rekortmeni  Müge Anlı, tüm kadınların hislerine tercüman olacak açıklamalarda bulundu. 

"BAZI ERKEKLER KENDİNİZE ÇEKE DÜZEN VERECEKSİNİZ"

Birlikte yaşadığı sevgilisi tarafından şiddet gören, 69 gün sonra Lüleburgaz Deresinde ölü bulunduğu anlaşılan Bilsen Pirpor'un kaybı üzerine konuşan gazeteci Müge Anlı, "Nedir bu ülkede bu kadınların çektiği? Ama artık bazı erkekler de biraz kendinize çeke düzen vereceksiniz" diye kadınların maruz kaldığı içler acısı duruma tepki gösterdi.

"BİR KADINI ÖLDÜRMENİN PEK ÇOK YOLU VAR"

Psikolojik şiddetin de cinayetten farksız olmadığına vurgu yapan Müge Anlı, "Öldürmek, yalnızca can almak değildir... Bir kadını öldürmenin pek çok yolu vardır. O kadının içinden kelebekleri uçurduğun zaman da öldürmüş oluyorsun. O kadının tek güvencesi olan parasını elinden aldığında da öldürmüş oluyorsun. O kadına bir nikah kıymadığında da öldürmüş oluyorsun. İçip içip o kadına kötü sözler söylediğinde de öldürmüş oluyorsun. Lütfen herkes kendisine bir çeke düzen versin, lütfen..." diye konuştu.

"NEDİR BU ALİ KIRAN BAŞ KESEN TAVIRLAR"

Anlı; pek çok kadının psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldığını belirterek , "Hepimiz çok kısa bir ömrü yaşamak için buradayız. Çok kısa bir hayat sürüyoruz. Nedir bu Ali kıran baş kesen tavırlar? Çok yazık çok... Şu an kaç kadın kim bilir benzer durumda... Parası olmadığı için kim bilir nelere katlanıyor. Artık yeter..." dedi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım