SON DAKİKA

İtalya Sicilya Kentinde 1 Euro'ya Evler

BİNLERCE EV, 7 TL'DEN SATIŞA ÇIKARILDI! BAKIN SEBEBİ NE

9 Mayıs 2019 10:57
1 İtalya'nın Sicilya kentinden bulunan Mussomeli Belediyesi, beldeyi canlandırmak için tam 11 bin evi, 1 euro üzerinden satışa çıkardı.

İtalya'nın Sicilya kentinden bulunan Mussomeli Belediyesi, beldeyi canlandırmak için tam 11 bin evi, 1 euro üzerinden satışa çıkardı.

2 İtalya Sicilya'da bulunan Caltanissetta eyaletine bağlı bir belde olan Mussomeli, son yıllarda nüfus kaybı yaşıyor. Mussomeli Belediyesi, kasabayı yeniden canlandırmak, mimari mirasa sahip çıkmak ve turizmi canlandırmak için 11 bin terk edilmiş evi tanesi 1 Euro'dan satışa sundu.

İtalya Sicilya'da bulunan Caltanissetta eyaletine bağlı bir belde olan Mussomeli, son yıllarda nüfus kaybı yaşıyor. Mussomeli Belediyesi, kasabayı yeniden canlandırmak, mimari mirasa sahip çıkmak ve turizmi canlandırmak için 11 bin terk edilmiş evi tanesi 1 Euro'dan satışa sundu.

3 Ortaçağdan kalma tarihi kalelerin ve kiliselerin yer aldığı bölgede, satılık olan evlerin üzerine ilanlar asıldı.

Ortaçağdan kalma tarihi kalelerin ve kiliselerin yer aldığı bölgede, satılık olan evlerin üzerine ilanlar asıldı.

4 Evler, üzerindeki numaralar ya da www.case1euro.it adresinden satın alınabiliyor. Bölgeye gidemeyenler ise evleri internet sitesinden görebiliyor.

Evler, üzerindeki numaralar ya da www.case1euro.it adresinden satın alınabiliyor. Bölgeye gidemeyenler ise evleri internet sitesinden görebiliyor.

5 Evlerin tapusunu almanın şartı ise tadilat yaptırmak... Evi satın alan kişiler, öncelikle 8 bin Euro depozito veriyor. Daha sonra da metrekare başına 107 dolarlık tadilat yaptırmaları gerekiyor. Tadilat yaptırılmazsa depozitoya el koyuluyor ancak tadilatı tamamlayan ev sahipleri depozitoyu geri alıyor.

Evlerin tapusunu almanın şartı ise tadilat yaptırmak... Evi satın alan kişiler, öncelikle 8 bin Euro depozito veriyor. Daha sonra da metrekare başına 107 dolarlık tadilat yaptırmaları gerekiyor. Tadilat yaptırılmazsa depozitoya el koyuluyor ancak tadilatı tamamlayan ev sahipleri depozitoyu geri alıyor.

6 Beldede tadilat işlerini üstlenebilecek mühendis ve mimarlar da bulunuyor ancak ev sahibi bu kişilerle çalışmak zorunda değil. İsteyenler, kendi tadilat ekibini getirebiliyor.

Beldede tadilat işlerini üstlenebilecek mühendis ve mimarlar da bulunuyor ancak ev sahibi bu kişilerle çalışmak zorunda değil. İsteyenler, kendi tadilat ekibini getirebiliyor.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım