SON DAKİKA

Gündem

İYİ Parti, Abdullah Gül'e kapıları kapattı

İYİ Parti, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı için adı geçen Abdullah Gül'e kapıları kapattı

9 Aralık 2021 16:01
İYİ Parti,  Abdullah Gül'e kapıları kapattı

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olacağı iddiası uzun süredir gündemi meşgul ediyordu. Gül'ün son dönemde yaptığı görüşmeler de söylentilerin artmasına neden olmuştu. Ancak önceki seçimde olduğu gibi şimdi de İYİ Parti cephesi Gül'ün ortak adaylığına kapıyı şimdiden kapattı. İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Abdullah Gül'ün kendileri için denklemde olmadığını söyledi.

Siyasetin gündemi, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve olası adaylar. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmeleri, "Gül, Millet İttifakı'nın ortak adayı oluyor" söylentilerini tekrar gündemde üst sıralara çıkardı. Ancak İyi Parti, Abdullah Gül'ün ortak aday olmasına geçen seçimde olduğu gibi engeli koydu.

"ABDULLAH GÜL İSMİ BİZİM İÇİN DENKLEMDE DEĞİL"

Gül'ün ortak adaylığına kapıları kapatan açıklama, İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu'ndan geldi. Gazetecilerin "Abdullah Gül hala denklemde mi" sorusuna İYİ Parti'nin 2 numaralı ismi, "Bizim için denklemde değil" yanıtını verdi.

Yorumlar (1)

  • SEDAT AKYILDIZ

    Her seçim aynı taktik. Kanımca bu tarz haberler devam eder. Bizlerde uzun uzun okuruz.

    9.12.2021 17:11
  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım