SON DAKİKA

Genel

İzmir’de ’çeşme Projesi’ne Karşı Miting

izmir Çeşme'de, Bakanlık Tarafından Yapılması Planlanan Turizm Projesinin İptal Edilmesi İçin Çok Sayıda Kişinin Katılımıyla Miting Düzenlendİ.

17 Mayıs 2022 21:15
İzmir’de ’çeşme Projesi’ne Karşı Miting

İzmir’in Çeşme ilçesinde yapılması planlanan turizm projesinin iptal edilmesi talebiyle miting düzenlendi. 
Çeşme’de yaklaşık 45 bin dönüm alanda 15 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirileceği açıklanan turizm projesi, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingle protesto edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe belediye başkanları, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

“Çeşme’nin güzelliğini bozmayın” 
Mitingde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, meydandaki kalabalığa seslenerek, “Biz İzmirliyiz, İzmir’de Çeşme’de yaşıyoruz. Çeşme’nin güzelliğini bozmayın. Buna izin vermeyeceğiz" dedi. 

“Son nefesime kadar bunu koruyacağım” 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, projenin durdurulması kararının verilmesi gerektiğini savunarak, “İzmir, 8 bin 500 yıldır kesintisiz insan yerleşimine ev sahipliği yapan bir şehir. Akdeniz’in en önemli liman kentlerinden biri. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu projeye karşı tüm hukuki süreçlere müdahil oldu, bundan sonra da yeni davalar açmaya devam edecek. İzmir’in her karış toprağı korumamız altındadır. Bir belediye başkanın asli görevi, görev yaptığı şehrin doğasını korumaktır ve ben son nefesime kadar bunu koruyacağım" diye konuştu. 
 


İzmir’de ’çeşme Projesi’ne Karşı Miting
İzmir’de ’çeşme Projesi’ne Karşı Miting
İzmir’de ’çeşme Projesi’ne Karşı Miting

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım