SON DAKİKA

Asayiş

Karda Mahsur Kalan Çoban Ve Sürüsü 3 Saat Süren Çalışmayla Kurtarıldı

Siirt’in Şirvan İlçesine Bağlı Ormanlı Köyü Kırsalında Kardan Ötürü Mahsur Kalan Çobanlar Şemsettin Akyıldız, Şahin Ayyıldız Ve Sürüleri Siirt İl Özel İdaresi Ekipleri Tarafından Kurtarıldı.

22 Ocak 2022 19:29
Karda Mahsur Kalan Çoban Ve Sürüsü 3 Saat Süren Çalışmayla Kurtarıldı

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Ormanlı köyü kırsalında karda mahsur kalan çoban ve sürüsü 3 saat süren çalışmayla kurtarıldı. 

Şirvan ilçesine bağlı Ormanlı köyünde yaklaşık 600 küçükbaş hayvanları ile kardan ötürü mahsur kaldıkları ihbarını değerlendiren İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri yaklaşık 3 saat süren yol açma çalışmasında çoban ve hayvanlara ulaştı. Ormanlı köyünde yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan mezrada küçükbaş hayvanlarını ile beraber kardan ötürü mahsur kaldığını açıklayan çoban Şemsettin Akyıldız, kendilerini kurtaran ekiplere teşekkür ettiğini söyledi. 

Akyıldız, “Mezramıza yağan aşırı kar bizi ve sürülerimizi mahsur etti. Yem konusunda sıkıntı çekiyorduk koyunlarımızı köye geri götürmek gerekirdi, ancak kardan ötürü bir adım bile ilerleyemedik. Yaşadığımız sıkıntıyı İl Özel İdaresi ekiplerine bildirdik. Ekipler gerek köy yolumuzu ve gerekse mezranın yolunu açarak bizleri ve sürümüzü kurtardı. Şu an güvenli bir şekilde hayvanlarımızı ahırlara yerleştiriyoruz. Allah devletimize zeval vermesin” dedi. 
 

Karda Mahsur Kalan Çoban Ve Sürüsü 3 Saat Süren Çalışmayla Kurtarıldı

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım