SON DAKİKA

Ulusal Haber

Konya’da Yasa Dışı Üretildiği İddia Edilen 39 Av Tüfeği Ele Geçirildi

Konya’nın Beyşehir İlçesinde Jandarma Ekiplerinin Bir Araçta Ve İmalathanede Yaptığı Aramalarda Yasa Dışı Kaçak Olarak Üretildiği İddia Edilen 39 Av Tüfeği İle Silah Parçaları Ele Geçirildi.

27 Mart 2022 14:18
Konya’da Yasa Dışı Üretildiği İddia Edilen 39 Av Tüfeği Ele Geçirildi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde jandarma ekiplerinin bir araçta ve imalathanede yaptığı aramada yasa dışı kaçak olarak üretildiği iddia edilen 39 av tüfeği ile silah parçaları ele geçirildi. 
Edinilen bilgiye göre, Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Beyşehir’in Üzümlü Mahallesi’nde yasa dışı olarak silah imal ve ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen faaliyette, A.T’ye ait araç içerisinde 37 adet yasa dışı üretim yivsiz av tüfeği ele geçirdi. Aynı kişiye ait imalathanede yapılan aramada da 2 yasa dışı yivsiz av tüfeğinin yanı sıra, 41 adet av tüfeği gövde parçası ele geçirildi. Ele geçirilen 39 av tüfeği ile gövde parçalarına jandarma ekiplerince el konulurken, hakkında işlem başlatılan A.T’nin ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. 
 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım