SON DAKİKA

Spor

Mete Gazoz Okçuluk Merkezi Açıldı

Altındağ Doğantepe Mahallesi’ne inşa edilen Mete Gazoz Okçuluk Merkezi hizmete başladı.

31 Ocak 2022 14:32
Mete Gazoz Okçuluk Merkezi Açıldı

Altındağ Doğantepe Mahallesi’ne inşa edilen Mete Gazoz Okçuluk Merkezi hizmete başladı. Altındağlı gençler tesise ve okçuluk sporuna büyük ilgi gösterdi. 


Mete Gazoz Okçuluk Merkezi Altındağ’a inşa edildi. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanarak olimpiyat şampiyonu olan milli okçu Mete Gazoz’un isminin verildiği dev tesis, yeni Mete Gazoz’lar yetiştirmek için kapılarını açtı. 


Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı "Altındağ Belediyesi olarak yatırım alanında şampiyon olduğumuz gibi, çok yakında geleceğin şampiyonlarının da adresi olacağız inşallah. Çünkü şampiyonluk en çok Altındağ’a yakışır" dedi. 

Örnek bir merkez 


Okçuluk sporunun Ankara’daki merkezi olan tesisin tüm Türkiye’ye örnek olacağına inandığını söyleyen Başkan Balcı, "Milli okçumuz Mete Gazoz, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda, tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını ülkemize kazandırdı. Kazandığı altın madalya ile ülkemize büyük bir gurur yaşatan Mete Gazoz’un ismini verdiğimiz tesis, inşallah yeni milli sporcuların ve şampiyonların adresi olacak. Altındağlı gençlerimiz ilk günden o kadar büyük ilgi gösterdi. O kadar azimle sarıldılar ki oklara, temennimizin gerçek olacağına inancımız tam. Hepsine ilgilerinden ve azimlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Altındağ’ın altın çocuklarıyla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı. 
 

Mete Gazoz Okçuluk Merkezi Açıldı
Mete Gazoz Okçuluk Merkezi Açıldı

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım